Lütfen Yardım Edin

Serem

Merhabalar

Benim 1 yaşlarında erkek Scottish Fold kedim var. Heryere işiyor eğer böyle bir sorunla sizde karşılaştıysanız lütfen cevap yazın. Bu arada bu huyu yokken dişi Ankara kedisi getirdik çiftleşsinler diye ama dişi kedi çiftleşmedi ve birkaç hafta sonra yada birkaç ay sonra böyle yapmaya başladı galiba biz tam olarak bilmiyoruz sanırım bizden gizli çişini ortalığa yapmış ama biz fark ettik evi çiş kokutmuş sonra anladık ki evin heryerinde çişini yapıyor lütfen yardım edin :(

32 CEVAP

Badems

Yani tek yol kısırlaşması ileride de yapmaması için. Şimdi de sadece dediğim malzemelerle silmenizi önerebilirim. Aşıları tamsa eğer bebeğe zarar vermez hiçbir şekilde merak etmeyin.

Badems

Yani tek yol kısırlaşması ileride de yapmaması için. Şimdi de sadece dediğim malzemelerle silmenizi önerebilirim. Aşıları tamsa eğer bebeğe zarar vermez hiçbir şekilde merak etmeyin.

Serem

Kısırlaştırırsam ortalığa yapmayı bırakırmı ?

Serem

Güvendiğimiz veteriner var evimize geliyor aşılarını yapıyor. Biz temin sorduk veterinere kristal kum varmış birde Damlalar varmış Migros'ta yada Kipa'da satılıyormuş bunları kullanırsak bırakır dedi. Biz şuanda normal kum kullanıyoruz onları alcaz deniycem artık eğer olmasa mecburen kısırlaştırcaz . Peki kısırlaştırmanın fiyatı nekadardır biz Edirne'de oturuyoruz.

Serem

Bende anlamadım valla kristal kum kullanınca Nasıl kesileceğini

Serem

kısırlaştırma videosunu izledim kısırlaştırmaktan vazgeçtim içim ürperdi küçücük hasta olduğunda dayanamıyorum onu görmeye ksırlaştırınca düşünemiyorum halimi o yüzden vazgeçtim kısırlaştırmaktan. Başka veterinere götürmeye çalışçam.

Serem

Şuanda zaten istesem yaptıramam. Annemi ikna etmeye çalıştım ama hayır dedi annemde ameliyat oldu annem kendi durumundan bildiği için oğlumunda bunları yaşamasını istemiyor. Kısırlaştırınca ne olcak yine aynı şeyleri yapacak çünkü bunu huy edindi bilerek yapıyor onun çiftleşme dönemi geçti. Şuanda onu eğitmeye çalışıyorum tuvalet konusunda

Serem

Ben küçüklüğümden beri kedilerle büyüdüğüm için bilgim var ama sadece kararsızım kısırlaştırsamı kısırlaştırmasamı Edirnedede uzman veteriner bulabileceğimi zannetmiyorum ancak başka bir yere gitmemiz lazım 32 günlük kardeşim olduğu için bir yerde gidemiycez. Edirne'de bildiğiniz iyi bir veteriner varmı peki ?

kısırlaştırınca utanır yapmazz

Serem

İnternetten araştırmaya pek vaktim olmadı petlebiye de ancak size yazıpta çıkıyorum 1 aylık kardeşim var Onunda Ağrı'ları olduğu için girmeye vaktim olmuyor. Araştırabilirseniz çok sevinirim

Serem

yhanim123456789 : Evet yapmiycağını biliyorum. Kediler hakkında da bilgim var kedilerle büyüdüm ben sadece kararsız kaldım. Hiç kedilerimi kısırlaştırmadığım için yada başka yöntemler falanda vardır diye ondan buraya sormak istedim. Yorumunuz için teşekkür ederim :)

Serem

Evet ben pek insanlara güvenmem. Çok araştırma yapsamda ben Yinede korkarım evet kardeşim için ileride tehlike olur ama kardeşime bakmaktan internete araştırma yapmadım. Şuanda veterinerimiz büyük baş veterineri ama kedilerden anlıyor. Kısırlaştırma fiyatların arası nekadar peki ? Birde baktığınız yerin linkini atarmısınız rica etsem bende bir bakmak istiyorum aslında çok tedirginim :(

Serem

Conservator : Eğitim veriyorum çünkü klozet eğitimi verirken çiftleşme dönemi başlamamıştı ve Yinede tuvalete yapıyordu belkide çiftleşme dönemi geçti alışkanlık edindi diye eğitim veriyorum ayrıca çok bağırıyor. Bağırdında ve ortalığa tuvaletini yapınca su püskürtüyorum

Serem

Evet Haklısınız ben Zaman bulabilirsem araştırma yapacam çokta fazla zamanım yok aslında buradaki cevaplara bakmak için giriyorum

Serem

Şimdilik ortalığa yapmasın diğe ve bağırmasın diğe üstüne 2 kere su püskürtüyorum ozaman susuyor ama ortalığa çiş yaparken yakalamadım eğer yakalarsam 2 kere su püskürtçem. Ayrıca yaptığı yerleri neyle yıkamam gerek yapmasın diğe?