Kedim Mamaya Alıştı Ve Başka Hiç Bişey Yemiyo Ben Başka Şeylerde Yemesini İstiyorum Napmalıyım?

Ecemgulcan

Kedim mamaya alıştı ve canı sıkıldıkça mama yiyo ben farklı bişilerde yemesini istiyorum ama yemiyo ve mama yüzünden baya kilo aldı napmam lazım

4 CEVAP

Badems

Kediniz kısır mı, kaç aylık vs bunları belirtmeniz gerekiyor. Kısırsa kaliteli kısır kedi maması kullanmanız gerekir. Değilse yine kaliteli bir mama gerekir kiloyu dengeler orantılı almasını sağlar. Ayrıca bolca oynatın hareket etsin.

Alparslan88

Bence buna sevinin :) zira herkes doğru mamayı bulma amacında

musti17

aç bırak mecburen yer ve alışır düzene girince sende ona göre ver

Ne mutlu size :)

Kaliteli bir kedi maması edinin, su içmesi az değilse eğer başka gıdalara gerek kalmaz. Ev yemekleri; şeker, obezite vs birçok hastalığa davetiyedir, buna hiç girişmeyin.

Düzenli bir şekilde mama yerse kilo almaz. Canı sıkıldıkca mama yiyor ne demek.. 7/24 mama önünde durmamalı ki. Paketin arkasında yazan ölçüyü öğününe göre bölüp vereceksiniz. Sürekli önünde dolu durması hiç sağlıklı olmayacaktır.