Alerji

yaseminkurt

Kedileri çok seviyorum ama kedi alerjim var.Kedi sevdiğim zaman hapşırıyorum sol gözüm şişiyor ve damağım kaşınıyor ilaç da kullanıyorum ama etki etmiyor.Biraz araştırdım ve %100 kesin olarak alerjiyi yok eden bir ilaç bulamadım aşı tedavisi de işe yaramıyabiliyormuş ne yapabilirim bir fikriniz var mı?

5 CEVAP

Tarcinn

Alerji; kedilerde bulunan fed-d1 proteininden dolayı kaynaklanıyor.Sibirya kedisini araştırabilirsiniz, bu proteinden az ürettiği söyleniyor. Ama satın almanız gerekiyor, ücretsiz sahiplendirme yapanlar kırma oluyor, orijinal olmayınca yine alerjiniz tetiklenecek.

yaseminkurt

Biliyorum Sibirya Kedisi alerji yapmıyor ama kesinlikle satın alınmasına karşıyım ücretsiz sahiplendiren bir yer de bulamadım. Teşekkürler yinede

yaseminkurt

Biliyorum Sibirya Kedisi alerji yapmıyor ama kesinlikle satın alınmasına karşıyım ücretsiz sahiplendiren bir yer de bulamadım. Teşekkürler yinede

tugbagursoyy

Benim de vardı alerjim ki ileri derece, kedi olan bir ortama girdiğim zaman sizinle aynı şeyleri yaşıyordum. Bir süre ilaç kullandım, daha sonra kedilere olan aşkıma karşı koyamayıp bir kedi sahiplendim ilk hafta çok berbattı ama daha sonra bağışıklık kazandım 3.5-4 aydır birlikteyiz ve artık alerjim yok sarılıyorum kokluyorum öpüyorum ve yok. Ama bazı şartlar var kesinlikle evde kedi tüyü uçuşmasına izin verilmemesi gerekiyor her gün üşenmeyip evimi süpürüyorum alerjimin tekrar başlamaması için. Benimkisi bir istisna olabilir lütfen bana güvenip hareket etmeyin sadece anlatmak istedim

yaseminkurt

Teşekkür ederim zaten eve gelse herşeyi yapmaya hazırım iğneden korkan biri olarak her hafta aşı,hergün temizlik umarım bende bağışıklık kazanabilirim