Yiyecek

kadirSUNTER

kedim için with veal ve with chicken nasıl bi etki yapar kedim 2 aylık. ve ne ile karıştırıp vermemi tavsiye edersiniz?

2 CEVAP

tugbagursoyy

Bahsettiğiniz tavuklu ve dana etli mama ıslak mı kuru mu bilemiyorum ama yavru kediler için olanından verin. Kuru mamaya alıştırmanız hem sizin hem onun için daha iyi olacaktır. İçeriği fark etmez ikisini de deneyin kendisi hangisini daha iştahla yerse onu daha çok sevmiştir o içerikle devam edersiniz. Daha çok küçük, kuru mamayı yemekte zorlanabilir mamayı su ya da sulandırılmış sütle yumuşatıp verebilirsiniz, süt ishal yapabilir dikkatli olun bu konuda :)

Badems

Bahsettiğiniz mamaları hiç duymadım. Ama tavuklu vermeyin, çok iyi bir şey değil kediler için tavuklu mamalar. 2 aylık bir kedi rahatça kuru mama tüketebilir. Yaş mamayla karışık verirseniz buna alışır ve daima böyle ister. Kaliteli bir yavru kedi maması kullanmaya çalışın.