Lütfen Avukat Varsa Yardımcı Olabilir Mi?

Katysmother

Yavru kedilere pire kaptıkları için pire spreyi aldık alırken hayvanlar kendilerini yalıyor herhangi bir sorun olur mu diye sorduğumda hayır bu onlar için üretilen bir şey zaten dedi oradaki görevli ben de veterinere sormadım bunun üzerine. İki gündür kendine gelemeyen 3 yavru kediden biri öldü diğerlerinin durumu da iyi değil. Veteriner gereken müdahaleyi yapmıştı. Çok büyük bir üzüntü içerisindeyim. Bu konuda dava açabilmem mümkün mü satıcıya veya bayiye lütfen bilgilendirir misiniz

8 CEVAP

Mortissa

Merhaba, 5199 sayılı hayvanları koruma kanunu bir şekilde ihlal edilmiş durumunuzda. Veterinere, size bu ilacı veren görevliye, ve bu ilacı üreten firmaya dava açabilirsiniz böyle bir hakkınız söz konusu tabiki. Peşini bırakmayın 10 sene de sürecek olsa davanızı açın uğraşın bu mahlukatlarla derim kendi adıma. Ve ilacın adını da paylaşırsanız, çok iyi olur. Kaybınız için çok üzgünüm, umarım diğer yavrucuklar atlatabilir :(

tubanur

Ambalajda uyarı veya talimat falan yok muydu?

Normalde öldürmemesi gerekirdi. Ya yavrular çok küçük ve zayıftı ya da markadan ötürü ilaçta bir sıkıntı vardı ya da siz yanlış veya fazla sıktınız. Dava açabilirsiniz fakat en önemli olan ispattır. Adamın size bu cümleyi kurduğunu ispat edebilir misiniz? "Ben öyle bir şey söylemedim" diyerek işin içinden çıkabilir veya "yanlış uygulamışlardır" diyerek suçu size atmaya çalışabilir.

Angels90

Kaybiniz icin cok uzuldum.Ama sizin ilk deneyimlerinisse nerden bileceksiniz bole olacahini kendinizi suclamayin..Çok küçük hayvanlara ne dış paraZit ilaci verilir nede igne yapilir.birakin gorevliyi ben vetlerede inanmiyorum hic..yavrylari goturdugumde direk basiyolar igneyi.5199 sayili kanun geregi ugrasmak lazim ama sonucta burasi turkiye pek te bisey beklememek lazim:(

Katysmother

İlacın ismi BİÇER sprey diye geçiyor biçer kimya olarak internette çıkıyor. Diğer yavru da can çekişiyor iki gündür kahroldum elimden bir şey gelmiyor. Firmaya dava açsam bir şey çıkacağından umudum yok ama satan kişi böyle sattı bana

Katysmother

Diğer yavru da öldü :((

Gsima

Keşke iyice arındırsaydınız kustursaydınız

Katysmother

Yukadım iki kez kustular da ama kurtulamadılar kahroluyorum :(