Kediyi Dışarı Çıkarma

denizimm

kedimi yeni dışarı çıkardım ve 4 aylık gayet iyi ama kedisi olanlar sakın çıkarmayın dıyo bi sorun olurmu

12 CEVAP

Badems

Ben cikartmiyorum kedimi, zaten evin kapisi acildigi an kaciyo disaridan korkuyo. Ama korkmasa cikarir miydim emin degilim. Hastalik kapma olasiligi cok yuksek, bunu goze almayabilirdim sanirim.

tubanur

Kaçma riski çok yüksek

batuhantopcu

İç dış parazit aşılarına önem verin çok aşırı olmadıkça sorun olacağını düşünmüyorum.

denizimm

bel tasmamız var ve dışarıyı çok sevyo yenı koyden geldıgımız için oraya alıştı ve gezmek istiyo şuan aşısını yaptırmadık küçükken bir parazit aşısı yapılmış evimizin hemen yanında vadimiz var orada geziyoruz

Badems

Kucukken parazit asisinin yapilmis olmasi daha yapilmayacagi anlamina gelmez. 3 ayda bir ic parazit, 1.5 ayda bir dis parazit damlasinin yapilmasi gerekiyor. Ayrica 3 ayliktan buyukse karma, kuduz, losemi asilarinin da yapilmasi gerekir.

denizimm

bende zaten yaptirmicam demedim..

Badems

Ben de yaptirmazsiniz demedim, kucukken olmus dediginiz icin dedim :)

denizimm

biraz sertce geldi bana ama galiba yanlış anlamışım

Badems

Yok hayir normal yazmistim ben :)

denizimm

uzatmayalim isterseniz

Önce dışarıya çıkarken kucağınızda alıştırabilirsiniz, isterseniz tasma da takabilirsiniz. Kaçıp bir yere saklanma ihtimali var. Onun haricinde bir zararı yok.

Serem

Kediniz dışarı alışana kadar kucağınızda gezdirebilirsiniz ben oğluma öyle yapmıştım 1-2 saate alışmıştı. Kedinizde alışana kadar kucağınızda gezdirirsiniz ama kediniz rahat bir pozisyonda olsunki kıpırdamasın bu arada tamsayıda sıkıca tutun kaçma ihtimali var.