Papağan

tubanur

Yakın zamanda bir papağan sahipleneceğim. Ya sultan ya da cennet (sevda) papağanı olacak ama karar veremiyorum. Bilginiz varsa öneride bulunursanız çok sevinirim.

(*cennet papağanı çift olmayacak)

5 CEVAP

cennet papağanı

Badems

Cennet papağanı çok ses çıkarıyor, yani resmen susmak bilmiyor :) Eğer sabrınız varsa onu sahiplenebilirsiniz, ben de çok seviyorum fakat kedim olduğu için sahiplenemedim ne yazık ki. Sultan papağanları gerçekte çok akıllı kuşlar. Bir köpek kadar sadakat gösterebiliyorlar gerçekten vakit ayırırsanız onlara. Erkek arkadaşımda başta dişi vardı, sonra eş aldı ona. Malesef erkek olan öldü. Ama dişi olanın bağımlılığı beni gerçekten çok şaşırtıyor. Kucağında köpek gibi yatarak kafasını sevmesi için kafasını kaldırıyor, o eve girdiğinde ötmeyen kuş evi yıkıyor resmen. Daha buna benzer yığınla şey var uzun lafın kısası. Tercih sizin :)

tubanur

Kuş sesinden rahatsız olmadığım için ötmesi dert değil fakat cennet papağanları hırçın oluyormuş genelde. Eğitimi zor bir kuşmuş. Bu yüzden tam karar veremiyorum ama sultan papağanları boy olarak da daha iri olduğu için sultan papağanı tercih edeceğim sanırım.
Teşekkürler :)

Badems

Rica ederim :) Evet evde devasa bir kafesi var. Tabii biraz da o rahat etsin diye ekstra büyük bir kafes.

tubanur

Şu an elimde papağan için orta boylarda bir kafes var fakat o rahat etmezse bende rahat etmem. Geniş bir kafes de şart