Cat's Best Organik Kedi Kumu Kullanan Var Mı?

bkadakal

Merhaba,

Kedime 2 yıldır kristal kum kullanıyorum. Daha önce bentonit kum da denedim Sanicat'in fakat hem koku problemimiz oldu, hem topaklaşmadı hem de kedimin ayaklarına yapışıp evin her yerine çimento tozu gibi dağıldı. O nedenle kristal kuma geri döndüm. Fakat solunum yollarına zararlı olduğunu bildiğim için organik kuma geçmek istiyorum ve fiyatı çok önemli değil, kaliteli kum kullanmak istiyorum. Cat's Best öko plus diye bir kum gördüm google'da araştırırken. Bu kumun Nature Gold, Green Power gibi birkaç çeşidi var. Cat's Best ithal bir marka, Türkiye'de çam pelletli kum olarak geçiyor. Temizliği çok kolay. Bazı kullanıcılar çok memnun fakat bazı kullanıcılar da ağır bir talaş kokusu olduğunu söylüyor. Boşuna alıp paramı çöpe atmak istemiyorum. Hem koku problemi olmasın hem de patilere yapışıp evin içine dağılmasın istiyorum. Bir de kedimin sağlığına zarar vermesini istemiyorum tabiki. Aşağıdaki linklerden ürünü inceleyerek faydalı fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
Bahsettiğim ürünleri incelemek için;
http://www.**********.com.tr/Cats-Best-Oko-Plus-Topaklasan-Kedi-Kumu-10-Lt,PR-1026.html - öko plus kedi kumu
https://petgarden.com.tr/index.php?route=product/product&product_id=119 - nature gold kedi kumu

2 CEVAP

Badems

Bahsettiğiniz markayı hiç duymadım. Ben Eczacıbaşı'nın pisipisi kedi kumunu kullanıyorum

ipekt

Ben kedilerimden biri astım olduğu için doğal ve toz yapmayan bir kuma geçmek istiyordum bentonit kumdan. Cats best ökoplus'ı denedim. Topaklaşması beklediğimden daha iyi çıktı kaliteli bir bentonit kadar sert olmasa da, dışkı ve idrar kokusu gerçekten sıfır, sadece doğal bir talaş kokusu var. Toz yapmıyor, sadece biraz etrafa saçılabilen bir yapısı var tuvaletin önüne paspas koyabilirsiniz. Cats best comfort'ı topaklaşma konusunda yetersiz buldum. Şimdi cats best green power'ı deneyeceğim ama ökoplus da oldukça başarılı bence. Silika kum cok zararlı kediler için. Bence bir deneyin cats best'i.