Tüy Sorunu

patkam

Arkadaşlar kedim kamuranın aşırı derecede tüyleri dökülüyor...Yani masamızda , kıyafetimizde , bilgisayarımızda..v.b... Yani aşılı bir kedi olduğu için korkmuyorum ama yemek yerken üstümüzden yemeğe döküldüğü için tiksinti oluyor ister istemez... Bunu engelliyecek birşey varmı ?

9 CEVAP

polo

her sabah yaptıgım şey ilk önce kedimi taramak kalanlarıda elime tersten koli bandı sarasak üzerinde gezdirmek ve kalanları öyle almak bazen havlu ilede yapıyorum sonra tahta uzun kaşıga sardıgın çift taraflı bant ile koltukların yastıkların üzerini alıyorum mikrofiber toz sopası ilede tv laptoptaki tüyleri topluyorum iki günde birde evi süpürüyorum halılar falan çok extrem tüy sorunu yaşamıyorum bunlar genelde en fazla 30 dakikamı alıyor akşam üzeri bi tarama ve azıcık mıncıklama ile bütün gün rahat geçiyor yani kediniz varsa evde koli bandı ve mikrofiber toz alıcı sopa mutlaka olucak çubuk fırça veya işte benim gibi uzun tahta kaşık iyice sarın koli bandının yapışkanlı tarafını alın heryeri başka çare yok.....

miss_fby

Kedinizi düzenli şekilde tarayabilirsiniz, böylece dökülecek tüyleri tarak yardımı ile toplamış olursunuz. Yapacak çok da bir şey yok, bi yerden sonra alışıyorsunuz artık :)

yaseminkurt

Dökülen tüyleri toplamak için lastik mutfak eldivenlerini hafifçe ıslatıp tüylerin olduğu yere sürerek toplayabilirsin tüy sorununu nasıl çözersin bilemiyorum ama toplamak için bunu kullanabilirsin

polo

bu arada tiskinme konusunu bir an önce aşmanız lazım bunu hissediyorlar ve sizden uzaklaşabilir yani bana iki yıl önce bir kedi kucagıma gelecek dese ölürdüm ama şimdi gelip dudagımdan öpüyor karpuzumdan yalıyor sanırım aştım artık....

miss_fby

Maalesef tüylerin dökülmesine engel olamazsınız.. Nasıl bizim saçlarımız dökülüyorsa onların da kürk sağlığı için tüyleri dökülüyor. Evde birden çok kedi olunca tiksinme durumunu çoktan geride bıraktım sanırım, çaydan kahveden yemekten tüy çıkması normal geliyor :) ama yapı meselesi tabi. Tüy sorununa en iyi alternatif tüysüz kediler olabilir, sphynx cinsi gibi :)

patkam

2 yorum içinde teşekkürler birde miss_fby furminatör tarak kullanıyoruz ama kediler yerlerinde durmuyorlar :(

patkam

Arkadaşlar yorumlar için teşekkur ederim ama benim demek ıstediğim şey kedimin tüylerinin dökülmesini nasıl engelliyebilirim onu demek istedim

polo

bir kedinin tüy dökmesine dünya üzerinde henuz çözüm bulunması cinsi ne olursa olsun kedinin tüy dökmesini durduramazsınız bazen çok bazen az dökülür bu nedenle bizde mecburen dökülen tüylere çözüm bulmak zorundayız yani tek çare kediyi streçfilm ile sarmak o zaman hiç dökülmez... :)))))

patkam

Teşekkürler