Kedimi Tasmaya Nasıl Alıştırabilirim?Tasma Kullanmalı Mıyım?

fatmatina

Merhabalar kedim henüz 3 aylık geçenlerde zilli boyun tasmalarından alıp takmak istedim hatta kolaylık olsun diye kolay açılır kapanır tasmalardan aldım ama tasmayı taktığım an deliye döndü zil ses çıkardıkça etrafta koşturmaya bocalamaya başladı bende kendine zarar verir diye hemen çıkardım bu işlemi bir kaç defa tekrarladım alışır mı diye ama her seferinde aynı tepkiyi verdi ve en sonunda pes ettim sizce bu tasmalardan takmalı mıyım yoksa vazgeçmeli miyim? ilk kez bakıyorum o yüzden tecrübesizim zilli tasma daha doğrusu herhangi bir tasma gerekli mi değil mi ondan bile emin değilim sizce ne yapmalıyım?

30 CEVAP

fatmatina

Öyle mi belki de ben doğru kaynaklardan okumadım bunu araştırmadan yaptırmam zaten o yüzden bu konuyla daha fazla ilgileneceğim, ben henüz sizin kadar çok şey okumadım daha çok yeniyiz ama dediğiniz gibi çok ciddi bir konu. Gaziantep'te oturduğum ve tecrübesiz olduğum için biraz daha endişeliyim aslında burada pek fazla seçenek de yok veteriner bakımından, çok haklısınız güvenilir ve işini iyi yapan olmalı.

Badems

İlla ki işini iyi yapanlar vardır her yerde merak etmeyin. Kısırlaştıracağınız dönem istediğinizi sorabilirsiniz, elimden geldiğinde yardımcı olmaya çalışırım size.

fatmatina

Evet haklısınız şimdiye kadarki süreçte veterinerimle ilgili herhangi bir sıkıntım olmadı öyle devam etmesini umuyorum.Tabii sorarım çok teşekkür ederim ilginiz için.

BETS

Ben şüşko kedimi aşıları bitmeden her gün takıp çıkararak vücut tasmasına alıştırmıştım kademeli olarak. İlk başta çok tepki vermişti ama sonra alıştı..kucağımda okşarken tararken falan takıyordum tasmayı sonra ödül maması veriyordum 2 hafta sonunda alıştı :) şimdi her akşam birlikte yürüyüş yapıyoruz. Sabırlı ve sakin olursanız kısa sürede alışır. Onu eve kapatmadan sokağa çıkmasına izin vermek kelebeklerin peşinden bi oraya bi buraya koşuşunu izlemek bile keyif veriyor insana:)

fatmatina

Güzel taktik zamanı gelince deneyeceğim:)

kubraykin

dişi kediler bir kere doğum yaptıktan sonra kısırlaştırılması daha iyi,sağlıklı diye okumuştum ben. bende bir kere doğurduktan sonra kedimi kısırlaştırmayı düşünüyordum. yanılıyor muyum

DumanBey

Fatma hanım bence zilli tasma sart çünkü bazen evde kaybolabiliyor bizim kediye ilk zilli tasma taktigimizdada aynı şeyi yaptı evde koşturmaya garip garip kafasını kımıldatmaya ancak yarım saat sonra hatta 20 dakika sonra alısıyor

Benim kedimde aynı sorunu çıkarttı ama ben çıkartmadım tasmasını biraz koşturdu değişik hareketler yaptı ama sonra alıştı ve hala tasma kullanıyor.. Sizde öyle yapmalısınız yoksa kedinizi kaybettiğinizde bulamayabilirsiniz ben kedimi kaybettiğimde çok korkmuştum tasması yoktu ozaman o korkuyu tatmanızı istemem...

fatmatina

Tekrar tasma öneriyorsunuz yani onu istemediği bir şeye zorlamak istemiyorum evet tasma takmasını alışmasını istiyorum çünkü ilerde vücut takması kullanacağım ama ilk taktığımdaki o hareketleri beni korkuttu o yüzden tedirginim doğrusu.

tugbagursoyy

Bence de boyun tasması hem tehlikeli hem de takıldığını gördüğüm çoğu kedi boyun tasmasından nefret ediyor doğalarına aykırıymış gibi geliyor bana. sanırım ileride göğüs tasmasıyla gezdirecekseniz alışması için boyun tasması soruyorsunuz doğru anladıysam ama bence pek ilgisi yok, göğsünü tamamen kaplayan iplerden oluşmayan bir göğüs tasması alırsınız kaçmaz. göğüs tasması ben henüz kullanmadım bugün siparişini verdim 2-3 hafta kadar en azından evin içinde 1 saat falan takıp alıştırmaya çalışıcam eğer hoşuna giderse yürüyüş yapıcaz oğlumla siz de bu şekilde alıştırmayı deneyebilirsiniz

fatmatina

Evet gerçekten de çok kararsızlık dolu bir konu benimde kafam karıştı denemeli miyim vazgeçmeli miyim bilemedim.Belki de sadece vücut tasmasına alışmasını sağlamalıyım.

BirgulGokce

Yavru kediler tepki verebiliyor. Çünkü onların işitme düzeyi bizlerden çok yükzek. Gözlem altında olduğu sürece tepkilerinden tedirginlik duymayın. evde olduğunuz zamana denk getirsin. ben hafta sonu 2 gün yaktım. ilk zamanlar aşırı tepkiler verdi. dikkatini dağıtmak için oyunla oyaladım:) gece uyurken çıkardım. sabah tekrar taktım. işe gidreken evde kimse olmadığı için çıkardım akşam taktım. sonra alıştı:) Eğer istemiyorsa ısrar etmeye gerek yok. Doğru ürün seçildiğinde ve doğru kullanıldığında kediler için de bizim için de hayat kurtarır. Kaybolan ve bulunmayan kedilerde künyeli tasma olsaydıı eve dönüşleri çok daha çabuk ve kolay olurdu. kedilerde tasma kullanımıyla ilgili olarak bu içeriğin size yararı olacağını düşünüorum:) https://www.ajanimo.com/kedilere-tasma-takilir-mi/

BirgulGokce

Yavru kediler tepki verebiliyor. Çünkü onların işitme düzeyi bizlerden çok yükzek. Gözlem altında olduğu sürece tepkilerinden tedirginlik duymayın. evde olduğunuz zamana denk getirsin. ben hafta sonu 2 gün yaktım. ilk zamanlar aşırı tepkiler verdi. dikkatini dağıtmak için oyunla oyaladım:) gece uyurken çıkardım. sabah tekrar taktım. işe gidreken evde kimse olmadığı için çıkardım akşam taktım. sonra alıştı:) Eğer istemiyorsa ısrar etmeye gerek yok. Doğru ürün seçildiğinde ve doğru kullanıldığında kediler için de bizim için de hayat kurtarır. Kaybolan ve bulunmayan kedilerde künyeli tasma olsaydıı eve dönüşleri çok daha çabuk ve kolay olurdu. kedilerde tasma kullanımıyla ilgili olarak bu içeriğin size yararı olacağını düşünüorum:) https://www.ajanimo.com/kedilere-tasma-takilir-mi/

HILALGUNEY

Merhaba arkadaşlar 6 yasinda ve 2 yasinda iki kedim var izmirde olan depremden sonra onlar icin cok endiseleniyorum isimli ve numaralarimin oldugu tasmalardan takmak istiyroum kotu bir durumda direk ulasilabilsin diye nasil alistirabilir onalra zarar vermeden simdiden tesekkurler

Kuzucansu44

İlk aldığım günden beri tasma takıyorum ben,bir saatte hemen alışmıştı bir daha da çıkarmadım. Zilli kullanıyorum çünkü gece falan yanıma geldiğinde sesini duyayım diye. Vücut tasması da kullanıyorum tailpetz, trixie öneririm en sağlamları bu ikisi ben de kullanıyorum memnunum