Kedimi Nasil Egiticem

Ahmetkby12

Kedi aldim fakat tuvalet egitimi yok tuvaletinin geldigini nasil anlicam ve nasil kuma egitcem

5 CEVAP

miss_fby

Kediniz kaç aylık? Kedinizin kumunu kolayca ulaşabileceği bir yere koyup kediyi de bir kereye mahsus kuma koyarsanız, orayı hemen benimsemesi lazım. Genelde kolay alışıyorlar kuma

Badems

İnce taneli kum kullanın, kediler en çok bunu benimser. Genişçe bir kapta olsun ki bulaştırma riski azalsın. Kedinizi kumun üstüne bırakın, patilerini tutup kumu kazma hareketleri yaptırın. Çok büyük ihtimalle bundan sonra kumuna yapacaktır.

patkam

kuma alıştırmak için kediniz bir yeri kirletirse kirlettiğini bir peçete yardımıyla kuma koyun ve onu koklatın kedinizide kumun içine koyun umarım alışır :)

Ahmetkby12

1 kere yapmak yeterlimi

patkam

Yani alışıncaya kadar yapın umarım alışır