Kuru Mama İle Yavru Kedi

Nisa1000

Benim 2 yavru kedim var.Kuru mamayı yemiyorlar yaş mamayı çok seviyorlar. O kuru mamayıda veterner
önerdi ne vermeliyim ??????

2 CEVAP

fatmatina

Kuru mamaya alıştırmanız kedileriniz için daha sağlıklı olacaktır çünkü sürekli yaş mama yemeleri bir süre sonra bir çok hastalığa davetiye çıkarır ve bunların yanında ağız kokusu diş çürümesi ve ishal de yapar veterinerim yaş mamaya alışmasın daha yavru sindirim sistemine yazık ve yaş mamaya alışırsa kuru mamayı bir daha kabul etmez arada bir ödül olarak verilmesi yeterli demişti yaş mamayı çok seviyorlarsa bir süre karıştırırarak vermeyi deneyin zaman geçtikçe yaş mamayı azaltıp kuru mamayı arttırın o şekilde daha kolay adapte olurlar eğer onu da istemezlerse belki de aldığınız mamayı beğenmediler o durumda da başka bir kuru mama denemeniz daha iyi olacaktır.

Nisa1000

İlginiz için tşkkrlr