11 Yaşındayım Rottweiler Kırmasını 1 Senelik Olunca Gezdirebilirmiyim

miniyavru

11 yaşındayım Rottwiler kırmam var 1senelik olunca gezdirebilirmiyim 60 kiloyum boyum 1.57 rottweler im 1senelik olunca gezdirebilirmiyim gezdiremezsem ne yapmalıyım D: ?????

16 CEVAP

NilveKopegi

Her köpeğin biraz egzersize ihtiyacı vardır. Sana alışınca seninle tabi ki gezmek isteyecektir.Bence hiçbir sorun cikmaz.

NilveKopegi

Dur komutunu öğretebilirsin

KediKasik

Sen bir köpeği 1 yaşında gezdirmeye başlayacaksan hele ki Rottweiler kırmasıysa sen köpek besleme bence. Köpekler daha 2-3 aylıkken gezdirilmeye başlıyor. Kimse gezdiremezse o hayvana bakma bence. Rottweiler cinsi çok hareketli oluyor.

miniyavru

Köpek bir hayvana vs saldırırsa beni çekiştirecektir o zaman zapt edebilirmiyim

NilveKopegi

Benim köpeğin nerdeyse 1 yasında oyun oynamak isteyince bir koşuyor ki kayışını tutması çok zor olabiliyor.

miniyavru

Yardımmmm????

tubanur

Daha büyük biri bu işi halledemez mi?

miniyavru

Ben bakacağım o yüzden başka kimse halledemez

miniyavru

Bu konuda çok bilgili biri yardım etsin

miniyavru

Yardım

miniyavru

Yok 2-3 aylıkken gezdirmeye başlıyacam ama 1 senelik olunca gezdirebiliir miyim diyorum.

tubanur

Gücünün yetip yetmeyeceğini soruyor.

KediKasik

Köpekler ortalama 10 yıl yaşar. Sen 9 yaşına da gelse hergün çıkıp onu 3 kere gezdirmek zorundasın. Gücünü bilmiyorum ama Rottweiler güçlü köpeklerdir çok dikkatli olmak zorundasın. Yanında büyük birisi olsa daha iyi olurdu. O köpek 10 yaşında da olsa gezdirilmek zorunda.

KediKasik

Gezdiemezsen ailene söyle köpek gezdiricisi tutsunlar. Sen köpek sahiplenmeden önce herşeyi düşünmeliydin. Birde okula başlayınca işler zorlaşacak. Sabah 6 da kalkıp okuldan gelince, yemekten sonra gibi zamanlar belirlemelisin. Birde birgün 6 da birgün 7 de olmaz. Son olarak 2-3 aylık olunca değil 1 aylıkken gezdirilmeye başlanır.

miniyavru

Teşekkür Ederim