Git Getir Komutu

NilveKopegi

Köpeğime git getir komutunu nasıl öğretebilirim? Daha önce denedim ama pek hoşuna gitmedi doğrusu. Topu attım, peşinden gitti kokladı kokladı ağzına almadı (sitelerde bilgi var ama topu ağzına alması ile ilgili birşey yok)(benim köpek hariç hepsi ağzına alıyor anlaşılan:( )Ve ödül mamasını beğenmiyor sanırım.Onun yerine ne verebilirim?

2 CEVAP

Sinemmak

Yalnız değilsin benim köpeğimde öyle topu atınca peşinden gider koklar ağzına almadan ya geri gelir yada olduğu yere yatar bazen onu bile yapmıyor yattığı yerden topun gittiği yöne bakıyor toplarla fazla ilgisi yok küçük peluş oyuncakları var onlardan birini çok seviyor sevdiği oyuncağı atınca ilk başlarda koşarak peşinden gidiyor ağzına alıyor ama geri getirmiyordu olduğu yerde kendi kendine oynuyordu her akşam bunu yapmaya devam ettim peşinden koşup oyuncakla oynamaya başladığında bende gidiyordum peşinden ağzından almaya çalışıyorum oyuncağı vermeye pek istekli olmuyor çekiştire çekiştire alıyordum :D bir süre sonra anladı heralde bana getirmesi gerektiğini getirmediği zaman çok az oluyor ama hala vermeyi öğrenemedi baya bir sürüyor geri alabilmem sizde sevdiği bir oyuncağı varsa onunla deneyin hala topları attığımda hiç ilgisini çekmiyor çünkü başka peluş altıncada sadece sevdiği oyuncağı atınca gidip alıyor geri getiriyor umarım işinize yarar :)

NilveKopegi

Teşekkür ederim