Malase Almayi Düşünüyorum .Tuvalet Eğitimini Nasıl Yapabilirim?

BuseGuner

Yavru köpeğin eğitimine nasıl basliyabilirim acaba ????

1 CEVAP

tubanur

Almayın, sahiplenin lütfen.
Tuvalet eğitimi zahmetli bir iştir. Sabırlı olmalısınız. Yavru sahiplenecekseniz en az 6 aylıkken başlamalısınız. Daha erken başlarsanız verim alamazsınız. Daima sevgi dolu olun ve ilgisiz kalmayın. Ceza uygulamak yanlış bir yöntemdir. Size karşı soğuk, özgüveni düşük ve hırçın bir köpek yetiştirmiş olursunuz.
Evin büyük bir kısmını gazeteyle kaplayın ve zaman içerisinde gazeteleri yavaş yavaş kaldırın. Son aşamada 1 tane gazete kağıdı kalacak. O gazete kağıdı tuvalet için nereyi kullanmasını istiyorsanız orada kalmalı.
Son olarak; tuvalet eğitimi var diye onu gezdirmeyi ihmal etmeyin.