Çiş Eğitimi Veremiyorum

cesur6797

Köpegim cesuru 2 bucuk aylikken aldim çok sevimli fakat çiş eğitimi veremediğim için artık evde bakamıyorum evde bir tane bile hali yok çünkü hemen üzerine yapıyor çiş çimi damlasıni falan aldim ama yine de başaramadım ne yapmaliyim

9 CEVAP

tubanur

2 aylık bir yavruya tuvalet eğitimi vermeye çalışmanız mantıksız olmuş. 6 aylık olmasını beklemelisiniz en azından.
Biraz araştırmış olmanız gerekmez miydi

KediKasik

Sokağa çıkarıp yaptırın. Hem evde bakamıyorum demişsiniz hiç mi dışarı çıkarmadınız?

cesur6797

Internetten araştırdım köpeği ilk aldığımız andan itibaren ona bir özay koyun diyor başka odalara alismamasi gerekiyormuş ve odanın her tarafını gazeteyle kapatmak gerekiyormuş 2 aylikken başlamanın sebebi köpekler yavruyken eğitilip yani o zaman daha kolay oluyormuş ve herkes de yavruyken egitir internette de böyle yazıyor fakat ben yapamadim

cesur6797

Dışarıya cikardim fakat küçük ırk olduğu için soğuktan etkileniyor en fazla gezdirmeye çıkarıyorum . Her zmaan vaktim olmadığı için sürekli de dışarı cikartamiyorum küçük olduğu için evde bakmak zorundayim

KediKasik

Kusura bakmayın biraz fazla tepki verdim. Onu kuma alıştırabilirsiniz. Bunu öneren veterinerler var. Kum kabı ve kum alıp ona eğitim verebilirsiniz. İlk olarak patisini kuma sürtün, tuvaletini yaparsa onu kumun üzerine koyun. Kum kabı yerine ona benzer birşey de işinizi görür. Kum kabını da sürekli açık olan bir yere koyun.

KediKasik

O araştırdığınız masraflı ve gereksiz gibi geldi bana. Kuma alıştırırsanız sizin için daha rahat olur

cesur6797

Peki tesekkur

6 aylığı beklemek falan gerekmiyor benim oğlum 2 buçuk aylıkken gazeteye gidip yapıyordu sadece. Bi süre ona bi oda ayarlayın ve odanın büyük çoğunluğunun zeminine gazete serin. Zaten köpeklerin çiş zamanları : yemek sonrası, oyun sonrası ve uykudan kalktığı zamanlardır. Bu zamanlarında gazetenin üstünde tutmaya çalışın yaptığında ödüllendirin, gazete dışına yaptığında da göstererek tepkinizi gösterin zamanla gazeteleri azaltın gidip gazeteye yapacaktır. Ben %100 sonuç aldım

cesur6797

Dediginizin hepsini yaptım önce ona bir oda ayarladım her tarafa gazete koydum sonra birer birer a zalttim. Bu müddet alıştı gazeteye yapmaya başladı fakat sonradan tekrar farkı yerlere yapmaya başladı internetten çiş çimi ve damlasni aldim çiş zamanı geldiğinde damlayi cimin üzerine döküp kopegimi de üzerine koydum 2 3 hafta böyle devam ettim çiş saatlerinde onu cime koydum fakat suan 8 aylik oldu tam olarak eğitim verememisim sanırım evin her yerini gezdiği için çimi unuttu neresi müsait olursa onun içi oraya yapıyor ☺