Kedi Gribi

serhatbio

Merhaba, 1 ay önce 2.5 aylık bir yavru kedi sahiplendik. Ancak kediyi alırken burun akıntısı ve hapşırık vardı. İlk başta tablet antibiyotikle tedaviye başladık, geçmedi. Kan tahlili yapıldı, sıvı süspansiyon (agumentine) antibiyotik ve vitamin takviyesiyle 2 hafta devam ettik, geçmedi. Burun akıntısı için mukolitik (Asist) kullandık, geçmedi. En son antibiyotik ve bağışıklık güçlendirici (Zylexis) enjeksiyon yapıldı, Azitrol antibiyotik ile devam edeceğiz. Ancak yavrucak perişan oldu. Daha önce bu durumu yaşayan ve tavsiyesi olan var mı?

7 CEVAP

esnn

çok geçmiş olsun. bende kedimi aldığımda aynı sorunları vardı.4 ayı geçti. şuanda biraz hafifledi ama hala devam ediyor.nefes alıp vermesi zor oluyor.bronşit astımı varmış. ve steroid tedavisi uygulanacakmış.ancak aşıları tamamlanmadan bu tedaviye de başlıyamıyoruz. aşılarını olması için de bağışıklığının düzelmesi gerekiyormuş. şimdi ise zylexis önerdiler.. ama ne kadar işe yarar bilemiyoruz.
siz kullanmışsınız. acaba bir değişiklik oldu mu kedinizde? ..bu ilaçtan sonra.. birde perişan oldu demişsiniz ya..bu süreçten ötürü mü demek istediniz acaba, yoksa bu ilaç kullanımından dolayı mı? ..yani tavsiye eder misiniz? .. şuanda nasıl kediniz?

Çok geçmiş olsun

Duman14

Benim kedimde çok narin aynı şekilde grip oldu çok hapşurdı burnu ve gözü aktı ateşi çıktı vet iğne yaptı ilaç ve vitamin takviyesiyle iyileşti bağışıklık sistemi güçsüz olabilir hala iyileşmediyse bu kadar uzun sürmedi bizim ki

Pandalive

Çok geçmis olsun

Pandalive

Kediyi sıcak tutun yormayın

Pandalive

Bırakın uyusun

serhatbio

Yok mu yardim edebilecek olan