Merhabalar Erkek Kedimi Kısırlaştırcam Ama Corona Virüsü Var Bi Sorun Olurmu?

sarmankedi

Kedisi Corona taşıyıcısı olupta kısırlaştırmış olan varmı?

8 CEVAP

tubanur

Veterinere sormanız daha mantıklı olur

BENU

Bence veterinere danışım

Laliko98

Veterinere sorun borana varsa kısırlaştırılmıyor.

Laliko98

Veterinere sorun corona varsa kısırlaştırılmıyor.

berno4ka

ilk kez duyuyorum boyle birsey

atay

Muhtemelen veterineriniz de kısırlaştırmamanızı önerecektir. Corona, pratikte zararlı bir virüs değil ancak FIP'e evrilebiliyor ve FIP kedileri 1-2 gün gibi kısa bir sürede öldürebilir. Henüz FIP için bir ilaç, tedavi yok. Corona'nın FIP'e çevirmesi genellikle stres gibi etkenler yüzünden oluyor. Corona geçene kadar (genellikle 1-2 yılda FIP'e çevirmezse, Corona vicüttan atılıyor) kesinlikle kısırlaştırmamanızı öneririm. Bu riske girmek, sizi çok üzecek sonuçlar doğurabilir.

tika_waylan

Merhabalar kedinizin durumu nedir? Benim de kedimde Corona var 2-3 aya benim de kisirlastirmam gerekecek o sebeple merak ettim. İnsallaj iyidir kedicik

çok uzun zaman geçmiş ama kedinizi kısırlaştırdınız mı?