Evde Mama

Busracaki

Sokak kedileri için aldığım mama bitti alana kadar evde yapabileceğim basit mama tarifleri verir misiniz?

9 CEVAP

Omermulhan

Abla sana pratik bir cozum onerim gunde belki 3 liran gidecek bakkaldan tavuk bulyon al evde bir caydana su doldur icine koy bulyani erit karistir ekmek dogra yerler bimden alsan daha pratik olur 2 kati gelir caydanligi tupun ustune koy erit bulyonu biraz sogusun ama

Omermulhan

Yada cigerciden kara ciger yada ak ciger olcakti galiba kediler icin genelde 2 3 lira kilosu pisir ver hemde suyunuda ekmek dograyip verirsin ben yaptim

Omermulhan

Yada kasaptan aksam gidip kemik alabilirsiniz ben ayirtiyorum 1 liraya bir poset aliyorum hasliyip veriyorum suyunuda varsa kasap yapabilirsiniz bu daha iyi

Omermulhan

suyunuda verebilirsiniz ekmekle karistirip kemigin

Busracaki

Bulyonluyu yaptım yemediler et suyana ekmek doğramayı bile yemiyo bu sokaktakiler ne yicekler anlamadım yine de öneriler için teşekkürler

Busracaki

Bi tarif buldum sokaktakiler beğendi yediler sizinle de paylaşayım. 1 patates 1 havuç 1 kabak 1 biber 1 ç.k pirinç 1 ç.k bulgur 4 parça tavuk pirzola(ben taşlık kullandım) düdüklüde suyu kaynatıp sebzeleri ve taşlığı suya koyuyorsunuz 10 15 dakika pişecek başka bi tencere de bulgur ve pirinç pişiriyorsunuz hepsi piştikten sonra suyunu süzüp butün malzemeleri blenderdan geçiriyorsunuz yada çatalla ezebilirsiniz biraz suyunda da katın ama çok sulu olmasın ev yapımı yaş mama ve kediler bayıldı

berno4ka

haslanmis sebzeler.kabak.patates yada yagsiz.tuzsuz haslanmis makarna

berno4ka

haslqnmis.yumurta

Omermulhan

Bi kedinin tavuk suyu icmemesi cok sasirtici peki kasaptan kemik aliyomusunuz zaten bedava hayvanlara vermek icin aldiginizi soleyin verirler size tarif icin tesekurler