Kedi Alerjisi!!Yardımınıza İhtiyacım Var Çok Önemli:(

fatmatina

Arkadaşlar merhaba çok ciddi bir konuda yardımınıza ihtiyacım var:( mesajım biraz uzun ve sıkıcı gelebilir şimdiden kusura bakmayın ancak okumanızı çok isterim çünkü benim için çok önemli neyse konuya geliyorum aylardır yaklaşık Şubat Mart ayından beri bünyem alerjik reaksiyon gösteriyordu sürekli hapşırma kaşıntı vs vardı Tina'yı sahiplendikten sonra da ara ara arttı en son bugün iş yerinde yemekten sonra vücudum da kabarmaya başladı bende hemen doktordan randevu alıp alerji testi yaptırmaya gittim tabi öncesinde birkaç kişinin belki kedidendir lafları yüzünden dua ede ede gidiyorum umarım kediye alerji çıkmaz ona çıkmasın da gıda vs umrumda değil yemem olur biter diye düşünüyordum neyse gittim ve test yaptırdım sonuç ise tam bir kabus oldu korktuğum başıma geldi ve alerji pozitif çıktı buraya kadar zaten yıkılmış durumdaydım işin sonraki kısmı ise daha vahim doktor(!) İle olan konuşmamızın kısa bir bölümü:
Ben:kediye de mi çıktı?
Doktor:evet noldu kedin mi var?
Ben: evet kedim var napabiliriz ilaç vs?
Doktora:getir biz bakalım yada başka birine ver
Ben:nası yani hı ne anlamadım?ne vermesi?
Doktor: aldığın yere bırak nerden aldın?
Ben:sokak kedisi sokaktan aldım ama bırakmam bırakamam
Doktor:niye kaç yaşında ki yaşayamaz mı?
Ben:ne nasıl anlamadım yaşamak ne yaşaması tabiki de yaşayamaz daha yavru hemde bana alıştı bende ona alıştım sokağa bırakmakta nedir?!bırakamam yookk hayır olmaz olamaz tedavi vs yok mu tehlikeli bir seviyede mi ilaç vs verin durdursun azaltsın bir şey olsun bunla yaşayacak bir süreç olsun
Doktor:ıhhh yok olmaz uzaklaşacaksın
Ben:olmaz doktor bey bırakmam imkanı yok başka bir yol olmalı
Doktor:karar senin ne yapacağını sen biliyorsun yapmazsan şikayetlerin tetiklenir
Ben:...
Doktor:ay nasıl üzüldü yaaa
Ben:ee yani bir zahmet neyse sonra görüşürüz doktor bey yarın tedaviyi konuşuruz
Doktor:geçmiş olsun yarın görüşürüz
Arkadaşlar bu muhabbet yapılırken doktor bütün cümlelerinde alaycı bir gülümse takınmıştı

7 CEVAP

miss_fby

Merhabalar, öncelikle çok çok geçmiş olsun. Benim de en büyük korkularımdan biridir kedilerime karşı alerji durumla karşılaşmak..
Doktorun dediklerini hayretle karşıladım. Mesleği gereği hayatın/yaşamanın kutsallığını daha iyi bilen biri olması gerekirken, sanki bir eşyadan bahsedercesine sokağa at kedini demesi kabul edilemez! Fikir olması açısından başka bir doktora görünmeniz kesinlikle iyi olur.
Alerjinizin şiddetini bilemiyorum tabi, sağlığınız da oldukça önemli. Hafif alerjisi olduğu halde ilaçlar kullanıp kedisiyle yaşamaya devam eden arkadaşım da var, ciddi bir astım krizi sonrası ölümden dönüp evindeki tim kedileri ağlaya ağlaya sahiplendiren arkadaşım da var. Ümit ediyorum sizin durumunuz hafif bir şeydir. Şahsım adına kedisiz bir yaşamı düşünemiyorum bile :(

berno4ka

Kedinizi sahiplendirme dusunmediginiz icin bende alerjiye karsi 1-0 ondesiniz hem kedisini birakmayip hemde alerjisini yenenler oldugunu zaman zaman duydum.

NisanBidik

aynı sorunu yaşamış biri olarak öncelikle benimde alerjim var ve ıkı kedım var.asla aklımın ucundan gecmedı onlardan uzaklasmak.herseyın bır caresı var.benım doktorumunda kedısı var hıcbır zaman aramızda boyle bır konusma gecmedı gecemez kedısı olmasada dınlemeden çıkar giderim.ben yatak odama sokmuyorum artık malesef ve gunde bir ilacım var.çok rahatım hiçbir problemım yok.ben asla alerjısı olup sokaga atanlara veya sahıplendırenlere ınanmıyorum onlar gercekten sevmıyorlar

fatmatina

Çok teşekkürler evet benimkinin hafif olduğunu düşünüyorum doğrusu alerjim olduğunu bile bilmiyordum doktora gidene kadar ama işte olaylar anlattığım gibi gelişti doktor denilen şahısın konuşması yeterince yıprattı.İnternetten okuduğum kadarıyla vazgeçmekte çözüm değil zaten kedi ile herhangi bir teması olan birinin yanına oturmak bile tetikleyebilirmiş evet benim kedim yatak odamda kalıyor beraber kalıyoruz beraber uyuyoruz 2 aydır bakıyorum ve bir çok kişi için belki kısa bir süre ama beraber uyuduğun bir canlı için 2 ay yeterli ikimizin de ne kadar alıştığını ben bilirim sevgisini ben bilirim o yüzden gerçekten karamsar ve çaresizim ama yine de umut kesilmez yaşanabilir bir çözüm vardır diye umut ediyorum:(insanın korktuğu da başına gelirmiş birde işin alerji genetiktir ilerde çocuğunda da çıkarsa o zaman napacaksın olayı da var anlayacağınız kafa karışıklığı çok fazla:(

cesur6797

Ben de kopegimle yatıyorum bana cok alıştı her akşam kendisi gelir çıkar yatagima uyur . vazgecmen cok zor olur bana da alerji yapiyor mikrop kapiyoormusum onu yatagima aldigimdan beri iyilesemedim sürekli bogazim doluyor fakat kendisi uyumadigi icin kiyamiyorum hasta olmami aldırış etmiyorum fakat sen çok çok ileriye gitmemesi için biraz arana mesafe koy yani yanında bir müddet yatırma odana girmesin tabi onunla ilgini kesme ama senin sağlığın için de araya mesafe koy

fatmatina

Bugün başka bir doktora gittim oda aynı şekilde alerji testi yaptı ev tozlarına var dedi kediye alerjim yok mu dedim kedi tüyüne alerji diye bir şey yoktur köpek alerjisi vardır ama kedi yoktur dedi ama kediler ev tozunu çok rahat üstlerinde taşırlar köşelere vs girdikleri için ona dikkat etmeniz lazım ki zaten kedi sürekli kendini yalayan bir hayvan olduğu için öyle bir şey yoktur diğer doktorunuzun dediklerine aldırış etmeyin iyi bir insan olmak her şeyden önemlidir aldığın yere bırak gibi bir söylem zaten doğru değil gibisinden bayağı konuştu rahatlattı ev tozuna izin vermedikten sonra kedinizin üzerinde de olmaz daha rahat olursunuz ama dikkat edin yapılacak çok şey var özenmelisiniz dedi ve o doktor resmen bana umut oldu dünden beri perişan olan halime çok iyi geldi.Şu an iyiyim en azından ayrılık düşüncesi kafamdan silindi ha iki doktor iki fikir hangisi doğru hangisi tecrübeli bilemem ama dünkünün tavrından sonra ben bugünkü doktoruma inanmak istiyorum ve o yolda ilerleyeceğim.

fatmatina

Her ne söylüyorsa sırıtık dalga geçer gibi söylüyordu.size danışmak istediğim bu sitede evet inanıyorum ki kimse sokağa bırakmaktan bahsetmez ama sahiplendirme konusunda da baskı yapılmazsa ve onun dışında çözümler veya bilgiler olursa çok ama çok mutlu olurum kedimden vazgeçmeden bunla yaşamayı öğrenmek atlatmak veya ne bilim ne yapılabiliyorsa artık önerisi olan var mı daha önce böyle bir durumla karşılaşan veya bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim benim için gerçekten çok ama çok önemli ailem test yaptırdığımı ve kediye alerjim çıktığını bilmiyorlar çözüm bulana kadar da söylemeyi düşünmüyorum çünkü her anne babanın yapmak isteyeceği gibi uzaklaştırmak isteyeceklerdir doktora(!) gelince o tavırlarını konuşmalarını hayatım boyunva unutamayacağım hiçbir şekilde hayata saygısı olmayan biri olduğunu söylememe gerek yok az çok anlamışsınızdır ve yarın için başka bir doktordan randevu aldım ona gideceğim şu an tek korkum oda kediye alerjin var derse ne yapacağım onu bilmiyorum yardımlarınıza fikirlerinize çok ihtiyacım var bütün gündür ağlamaktan bir hal oldu ofisteki arkadaşlar teselli etmeye çalışıyordu:((internetten araştırmalara başladım ancak size de sormak istedim.