Acil!

tubanur

Yan taraftaki evin bahçesinde bitkilerin arasına gizlenmiş bir yavru kedi var sabah işe giderken gördüm çaresizce miyavlıyordu. Öğlen ve akşam üstü de aynı manzarayla karşılaştım. Ne kadar uğraşsamda benden kaçıyor henüz çok minik bir yavru ve çok ürkek. Ne yapabilirim? Sürekli aynı noktada durup ağlarcasına bağırması beni çok üzüyor. Annesini bekliyor olabilir diye düşündüm ama şimdiye kadar dönmesi gerekmez miydi? Koskoca bir gün yalnız kalmış yavru

10 CEVAP

Denizzz123

2 - 3 gün boyunca o kediyi izle annesi ona yemek bulabilmek için yanından uzaklaşmıştır yoksa anne kediler hiç yavrularını terk etmez eğer 2 - 3 gün içinde gelmez annesi yakınlarda bir yerde veya uzakta vefat etmiştir sende kediye bakmak istiyorsan 1 tas süt veya su koy kediye usulca ver eğer gelirse beslemek istersen besle :)

tubanur

Teşekkürler. Az önce bakmaya gittim yanında büyük bir kedi vardı ama annesimiydi anlayamadım. Hala sesi geliyor. Gittiğimde yanına süt konulmuştu

tugbagursoyy

eğer bu kadar süre yoksa gelmez diye düşünüyorum, ya da yemek araya çıktıysa kaza geçirmiştir belki :( imkanınız varsa eve alıp 2 aylık olana kadar bakın sonra sahiplendirirsiniz ve çok güzel bir şey yapmış olursunuz

Badems

Yaş kedi mamasiyla kandirabilirsiniz, cok kez boyle yakalaybildim yavrulari. Gorebilecegi bir yere dokun kokusunu alinca gelecektir hemen. Eger annesi de varsa lutfen onun icin mama koyun eger imkaniniz varsa, emziriyorsa eger annenin beslenmesi gerekiyor. Yavru beslenemedigi icin miyavliyor olabilir

Yavru kediyi ne mama ile ne de süt ile maalasef kandırmazsınız.Onların anne sütüne eşdeğer süt tozu ürünleri yemeleri gerekiyor.Tabi yapabilirseniz şırınga ile ağzının kenarında 2 saatte bir beslemeniz gerekli.Ayrıca suyu da unutmamak gerekiyor.

Denizzz123

o büyük kediye bak memeleri varmı dikkatli bak eğer varsa belki annesidir

Tim-Tina

Erkek kedi yanına giderse kov

Tim-Tina

Çünkü erkek kediler yavrularını yermiş dişiyle tekrar çifleşmek için

Vettori

muhtemelen annesi terk etmiştir..mutlaka alıp evde 2-3 saat aralıklarla süt tozuyla beslemen gerekir.yoksa yavru melek olur

tubanur

Sütün yanına mama koymuştum ama iki gündür göremiyorum kediyi. Sesi de gelmiyor.