Artık Canımız Acıyor !

emreztrkk37

Casper ilk geldiğinden beri sürekli elimizi ayağımızı ısırıyor tırmalıyordu. ozamanlar çok koymuyordu ama şuan 4 aylık ve ciddi anlamda acıtıyor. HAdi ben dayanırım ama annem dayanamadığını söylüyor. Daha bugün kolumu kanattı. Ne yapmam gerektiğini bilemiyorum. Bazen sakinleştirici falan mı versem diyorum kendi kednime :)

13 CEVAP

tugbagursoyy

kedim 5 aylık jiletçi gibi dolaşıyorum etrafta kollarımda izler kaldı ama bu zamanlarda normaldir demekten başka çare yok tırmaladığı ısırdığı zaman hemen ilgiyi kesin bağırmadan ceza vermeden. ısırdığı an ben arkamı dönüp gidiyorum az da olsa daha sakin artık

polo

oyun oynuyor işte kendince aynı durum bizdede var kaç kere ayagına bastım ani hareketlerinden elimde sıvınbişey taşırken yavaş yürüyorum aniden atlar diye hele uyurken göster odanın kapısını açtırana kadar deli gibi çıglık atıyor kapıyı açıyorum beni yataktan kaldırana kadar tavana kadar zıplıyor ama ısırması ölçülü canımı acıtmadan bir diş atıyor sonra yalama moduna geçiyor yani aslında onu sakin tutucak olan sizsiniz baktınız çaldırdı koşmaya başladı alın küçük bi top siz atın o topa koşsun bir daha bir daha derken yoruluyor zaten siz saklanın o sizi bulsun koş koş hop ısırmayı unuttu ve tırnakları 10günde bir kesiliyor benim oglumun o konuyuda böyle çözdük halat tarzı ip alın lastik alın silikon yılan alın onları uzatıp oynayın...

patkam

Aynı sorun bizdede var..Yani oynarken falan elinizin değmemesine dikkat edin

Denizzz123

Bence yakınlardaki ilk veterinere götür ve göster benimde 2 haftalık kedim var ve oda ısırıp tırmalıyor ısırmasının nedeni dişlerinin kaşınması yani süt dişlerinin çıkması tırmalamasının nedeni ise ortama ortamdakilere alışmak ve de korktuğunu için tırmalıyor ama 4 ayda alışmış olması lazım işte o yüzden yakındaki bir veterinere götürmelisin :)

Denizzz123

zaten normalde 3 aydan sonra ortama ve kişilere alışıp tırnaklarını içeride tutarlar

polo

hiç bir şey yapmadıgınız halde direk yanınıza gelip ısırıyor veya tırmalıyorsa bu sorun ama siz onu severken veya oynarken ısırıyorsa direk el temasını kesin tarak ile tüylerini tarayarak sevin oyuncak veya ip ile oynatın ısırmaya kalktıgı an oyunu bırakın

emreztrkk37

hiç birşey yapmıyorken ısırıp tırmalıyor. Aslinda daha çok şöyle , ayağa kalkıp yürürken bacaklarıma atlıyo. telefonla oynarken parmaklarıma saldırıyo. bazende hiçbirşey yapmadan yatıyorum etrafta deli gibi koşup sonra yine üstümüze atlayıp ısırıp tırmalıyo.

emreztrkk37

hiç birşey yapmıyorken ısırıp tırmalıyor. Aslinda daha çok şöyle , ayağa kalkıp yürürken bacaklarıma atlıyo. telefonla oynarken parmaklarıma saldırıyo. bazende hiçbirşey yapmadan yatıyorum etrafta deli gibi koşup sonra yine üstümüze atlayıp ısırıp tırmalıyo.

polo

ben burda deneyim yazarken gitti çiçekligin içine atladı gitti üç çiçegim :) :) ne zaman ne yapacakları belli olmuyor işte :)

tubanur

Can sıkıntısından size sarıyor sanırım :)

tugbagursoyy

bence de bu yazdıklarınız tek sebebi ilgi istemesi. bir ipin ucuna ses çıkartan bir şey bağlayıp böyle anlarda nefes nefese kalana kadar oynatın daha sonra yorulup mutlu mutlu uyur zaten

Mun_202

Kediniz kısırlaştırılmış mı? Yüksek enerjili bir kedi belli ki zamanını ve enerjisini harcayacak bir sürü oyuncağı olsun

Farklı oyuncaklar ile dikkatini dağıtarak sizi ısırmasını engelleyebilirsiniz.Aslında çoğu zaman sizinle oyun oynamak istiyor bu oyuncakların muhakkak faydası olacaktır.