Kedinin Kusması Doğalmı?

refia

Kedimiz ara ara aniden kusuyor. Çoğu tüy oluyor. Neden olduğuna dair bilgisi olan var mı? Normalse ne kadar sıklıkla?

11 CEVAP

muratsiraci

gayet doğaldir, kendini yaliyarak temizliyor sonuçda yedigi mamayi değiştirmeni tavsiye ederim,süt falan iciyor mu ?

refia

süt içmiyor. kuru mama ve yaş mama veriyorum. süt ürünleri daha çok kusturuyor kedimi. mamasını farklı et ürünlerinden alıyoruz. veteriner hep aynı almayın demişti.

muratsiraci

isterseniz bir daha götürmenizde fayda var, Veterinere .Belkide evinizde bulanan bir şeye alerjisi olabilir

refia

hakılısınız yakında götüreceğim zaten. o zaman sormayı düşünüyorum. çok teşekkür ederim bilgi için

muratsiraci

rica ederim umarim herhangi bir sağlik sıkıntisi çikmaz iyi günler.

muratsiraci

rica ederim umarim herhangi bir sağlik sıkıntisi çikmaz iyi günler.

fatmatina

Eğer tüy yumağı kusuyorsa yuttuğu tüyleri çıkaramıyor demektir malt macunu veya kedi çimi kullanmalısınız ekstra olarak,özellikle de malt macunu tavsiye ederim malt macunu kedinin kendini yalarken yuttuğu tüyleri kediyi rahatsız etmeden dışkı yoluyla atmasını sağlar.

fatmatina

Rica ederim özellikle Gimcat markasını tavsiye ederim.kedim deli oluyor çıkardığım an üstüme atlıyor yemek için:) tadını çok seviyor o yüzden avantajlı bir ürün.

Proplan Derma Care mama ve kedi çimi kullanın mutlaka faydası olur.

refia

evet genellikle tüy oluyor. evdeki yeşil çiçekleri yemişti bir ara. bende çim aldım onu yemedi. malt macunu denemeliyim. teşekkür ederim

refia

teşekkürler dikkate alacağım :)