Su Kaplumbağalari Beslemek Yasaklandimi ?

muratsiraci

Eskiden Su kaplumbağasi bakiyordum malesef kendisini kaybettik tekrar almak istediğimde ise 2 tane petshopa bakdim ikisindende aldigim cevap hastalikli oldugu icin satmiyoruz dendi böyle bişi söz konusumu acaba bi bilginiz varmi Acil !_?

4 CEVAP

muratsiraci

cevabin için teşşekkür ederim, hangi vitaminleri ve yemi kullandin ? eski kaplumbağam parazit yüzünden oldü sonradan farkina varabildim :(

Denizzz123

Benimde 2 tane su kaplumbağım var ve onları bir dükkanda buldama sahipleri ona hiç bakmamış suylarını hiç değiştirmemişti su yemyeşil olmuştu kaplumbağılar zar zor görülüyordu bende dedimki şu kaplumbağıların suyunu değiştirin yada sizi şikayet edicem dedim oda al sen bak dedi 1 yıldır bakıyorum dişi olan 2 yaşında erkek olan 1 yaşında ben onları aldığım zaman 2side hastaydı gözleri şişmişti vitaminsiz kalmışlardı onlara aylarca ellerimle vitamin içirdim ondan sonra iyileştiler ve çok sağlıklılar ama benim bildiğim öyle bişey söz konusu değil yani isteyen yani her hayvanı petshop lardan alabilir yani

Denizzz123

İlk olarak KALSİYUM kaplumbağalar için en gerekli vitamindir Kaplumbağalar kabuklarını , kemiklerini onarmak ve sağlıklı tutmak için kalsiyum almalıdırlar o yüzden kalsiyum için vitamin al .
Sonra D3 vitamini bu vitamin doğal güneş ışığıyla veya UVB Lambası satın alabilirsin ama bu lamba ihtiyacı olan D3 vitamininin yarısını karşılar o yüzden kaplumbağıları güneş gören bir yere yerleştirmelisin.
Son olarak kaplumbağının gözleri şiş , akıntılı , çapaklı ve iştahsızsa A vitamini uygulamalısın ama çok fazla A viftamini vermemelisin eğer verirsen kabuğu , derisi soyabilir ve en sonunda cildinin çıplak
kalmasına yol açar sonunda kaplumbağa çok çirkin olur , bu da onu çok üzer ve genelde ölürler bu yüzden bir veterinere baş vurmalısın veterinerler kaplumbağıların ne kadar vitamine ihtiyacı olduğunu söyler ona göre vitaminleri ver ve sularını 1 haftada 1 değiştir .

okncns

hayır tabiki yasaklanmadı bende 5 tane var