Isırma Problemi

iirvaa

4 aylık erkek kedim sürekli ısırıyor. Yürürken ayaklarımıza atlıyor ve kesinlikle bırakmıyor. Kanatacak kadar ısırıyor. Ben uyardıgımda daha kötü oluyor adeta çıldırıyor. Ne yapacagımı bilemiyorum o sırada oyuncaklariyla dikkatini dagitiyorum ama sonrasinda tekrar elime ayağıma atlayıp ısırmaya devam ediyor, gece uykularini unuttum diyebilirim, yatmadan önce ellerime ayaklarima kolonya sürüp yatmak zorunda kalıyorum. Gercekten cok zor durumdayım. Bunun bir huy olarak kalmasından korkuyorum. Ne yapmalıyım?

3 CEVAP

muratsiraci

sadece oynamak istiyor olabilir aşilarini yaptirdiniz mi ? belkide parazitlerden cani yaniyordur bu yüzden bu hareketleri sergiliyor olabilir , veteriner hekime başvurun

tugbagursoyy

yeterince yorulmuyor muhtemelen o an dikkatini oyuncakla dağıtıp bırakmayın. zaman ayırın, günde en az 1 saat oynatırsanız o gün kalkıp ısırmaya hali bile olmaz. ben uyardığımda derken ne yapıyorsunuz bağırıyor musunuz? bağırmadan ceza vermeden ki bu ısırma problemi kedinin suçu değil, sizin ilgisizliğinizden kaynaklanıyor oyun oynamak istiyor. daha çok zaman ayırın ve gözlemleyin ısırmadığında ödül maması verebilirsiniz. oyun sırasında ellerinizi kullanmayın ip ya da top kullanabilirsiniz

iirvaa

Aşılarını yaptırıyorum düzenli olarak iç dış parazitleri de yapılıyor. O an dikkatini dagitmaktan kastım o an dikkatini dağıtıp bırakmak değil günde 3 4 saatten fazla oynuyoruz. Oyun dışında gün içinde zaten sürekli ilgileniyorum. Oynayacak hali olmasada soz konusu ayak olunca durmuyor. Uyarma dedigim sey ise hayir deyip kaslarimi çatarak ayağımı çekmek ama ben ayağımı çektikçe koluma atlıyor oyle yapinca odadan cikiyorum. Geri geldigimde tekrar hopluyor. Oyun oynarken oltasiyla oynatiyorum. Ve elimi kullanmıyorum. Neredeyse bütün yolları denediğim halde hala bu şekilde.