Kedi Tüyü Dökülmemesi İçin Napmam Lazım Çok Aşırı Dökülüyor

Baloglan

Herhangi bir yere 1 dkcık bile yatması sonucunda orda tüyleri görüyorum zararlı diyenler var bide napmam lazım :(

15 CEVAP

Baloglan

Tşkler gözlemlerinizide beklerim .

tugbagursoyy

zararlı değil aşıları tam oldukça. bunun bir sürü sebebi olabilir mevsimsel mama kaynaklı vs. veterinerle yine de konuşup vitamin takviyesine başlayabilirsiniz ya da mamanızı değiştirebilirsiniz

Baloglan

Teşekkürler. Önerebileceğiniz mamalar var mı peki .

tugbagursoyy

ben de yeni değiştirdim mamayı proplan kullanıyordum şimd n&d ye geçtim gözlemlerimi yazarım ama çoğu yerde n&d nin tüy dökümünü azalttığını okudum bakalım nolucak

ardacamli01

Kedi her gün tara

Baloglan

Tarıyorum ama yine aynı yani

iirvaa

Öncelikle yediği mama çok önemli. Tavuk içerikli mamalar digerlerine göre daha fazla tüy dökümüne sebebiyet veriyor. Kedim suan 4 aylık ve neredeyse hiç tüy dökmüyor diyebilirim. Farklı bir etken olarak fazla stres altında olabilir. Bunu azaltmak adına kedinizle yumuşak bir ses tonuyla konuşup severek veya oyunlar oynayarak stresinin azalmasına yardımcı olabilirsiniz.

Baloglan

Yediği mamalar et tavuk balık devamlı . yumurta veriyorum haftada Bi . Bide kulağı sağır yumuşak konuşsamda sert konuşsam da duymuyor :) çok oyunlar oynuyoruz benle oynamasa bile kendi kendine devamlı Bi oyun peşinde ama tek sorun tüy işte ha bide ağzı kokuyor kediciğin çok değişik Bi durum anlayamadım :)

tugbagursoyy

ağız kokusu hastalık belirtisi olabiliyormuş bence bir veterinere göstermekte fayda var. ve bene açıkçası bu tavuklu mama daha çok tüy döker olayına inanmıyorum ve hiçbir veterinerin de bunu doğruladığını görmedim

Baloglan

Veterinere müsait zmanda götürecem ama okuyunca genelde ağız kokusu kedilerde olur yazınca insanın kafası karışıyor yediklerindenmiki diye

karamrve

yavruysa kediniz royal canin kitten öneririm kızım neredeyse 1 yaşına girecek hep onu yedi kısırlaşana kadar ve de her gün düzenli taramanızı öneririm çok işse yarıyor ki ama bu ara bizimki de mevsimsel olarak dökülüyor

tugbagursoyy

ağız kokusu mamadan kaynaklı da olabiliyor evet ben de çok yerde okudum bunu ama aslında normal birşey değilmiş siz yine de gösterin derim ben bir zararı olmaz :)

Baloglan

Teşekkürler hepinize :)

okncns

tara sadece başka yapılacak birşey yok mevsimsel dönem dönem artıp dönem dönem azalmalı.

patkam

Maalesef bu sorun çoğu kişide var bende dahil olmak üzere ama yapılacak tek şey taramak ve kaliteli mamalar kullanmak