Kedimin Aşısını Yaptırdıktan Sonra Dışarıda Gezdirmeli Miyim?

FerdaNur

2,5 aylık brıtısh kedimin aşılarını yaptırdıktan sonra dışarıda göğüs tasması ile dolaştırmalı mıyım?

2 CEVAP

mümkün olduğunca kedinizi dışarıda gezdirmeyin.illa gezdirmek istiyorsanız aşı olduktan 24 saat geçmesini bekleyin.aşının kuvvetli etkisi olduğundan kedinizin güçsüz düşme durumu olabilir.

BENU

Hayır çünki dışarıdan mikrop kapabilir ve ev kedisini tavsiyem olarak dışarıda tutmayın yani ev kedisi sonuçta sıkılmaz hayvanı dışarıya alıştırmayın.