Kedi Davranışları İle İlgili?

fatmatina

arkadaşlar merhaba kedim saklambaç oynarken arada çenesiyle,dişleriyle değişik bir hareket yapıyor hareketi bulabilmek adını ve ne anlama geldiğini öğrenmek için bir sürü kedi videosu izledim ancak bulamadım bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?çene veya diş çatırdatması,oynatması gibi bir şey tam çözemedim:)oyun oynarken yapıyor ama sadece saklambaç oynarken acaba beni avlamaya mı çalışıyor:))hoşnutsuzluk belirtisi ise ona göre saklambaç oynamayacağım artık.

6 CEVAP

karamrve

genleri gereği avcı olduğu için oyun esnasında sizi av olarak görüyor ama kesinlikle zarar vermek amaçlı değil tabi aynı hareketleri güvercin vs. kuş gördüklerinde de yapıyorlar :)

tugbagursoyy

oyun oynarken garip garip hareketler yapıyor benimki de saklambaç oynamaktan keyif almayan kedi görmedim dert etmeyin :) hoşnutsuzluğunu başka şekilde gösterir zaten

mhtpyldz

Merhaba benimki de enteresan sesler cikariyor tamamen icgudusel aviyla alakali dert etmeyin :)

fatmatina

Evet aynı hareketleri başka bir şey yakalamaya çalıştığında da yapıyor kuş sinek kelebek vs.saklambaç oynamaktan keyif alıyor gibi bazen durduk yere gidip saklanıyor oyun istiyor bende seviyor diye oynuyordum ama o hareketini görünce merak ettim o zaman herhangi bi sorun yok her ne kadar beni av olarakta görse oynamaya devam:))

okncns

kediler çok farklı canlılar bütün enteresanlıkları görebilirsin onlardan benimkide yapıyor öyle şeyler takılma.

fatmatina

Aynen öyle bazen bende tuhaflaşıyorum onun enteresanlıkları yüzünden zamanla alışacağım sanırım:)