1 Aylık Kedim Ne Yemeli?

Smand

Hill's konserve ile royal canin babycat'i karıştırıp veriyorum. Doğru mu yapıyorum bilmiyorum. Ek olarak verebileceğim gıdalar da önerirseniz çok sevinirim.

11 CEVAP

karamrve

kızım ilk geldiğinde hiç mama yiyemiyordu yaş mama falan,konserveler ishal yapıyordu veteriner önerisiyle bi süre kitten milk kullandık toz halindeydi sulandırıp veriyorsunuz onu

patkam

yoğurt verebilirsiniz

tugbagursoyy

yeterli bence ek gıda için fazla küçük değil mi? verdiğiniz mamalar zaten yavru kedi maması olduğu için tüm ihtiyaçlarını karşılıyor ek gıdıya 1-2 ay sonra başlayın derim ben

tugbagursoyy

bence de karamrve nin dediği gibi bir süre o toz sütlerden kullanmanız daha iyi olabilir en azından 2 aylık olana kadar

Biz süt ve whiskasin junior mamasindan veriyorduk ama mama cok fazla vermeniye tavsiye etmem alisinca baska birsey yemiyor

AyYildz

Eğer süt versen içine su koyabilirsiniz çünkü inek sütünü çok zor sindiriyirlar ve bnm kesimde 4 aylık ona anne sütü içerikli mama alıyoruz sizde alabilisiniz

fatmatina

Akinnsenoll whiskas junior marka mama veriyorum demişsiniz whiskas markasını tavsiye etmem çok kalitesiz ve zararlı bir marka olduğunu duyuyorum her yerden o yüzden mamanızı değiştirin bence yavrunuzun sağlığı için.Ve 1 aylık kedi için yaş mama şu an tehlikeli olabilir ishal yapar ve küçük bedeni bunu kaldıramayabilir ayrıca yaş mamaya alışması durumunda kuru mamaya geçiş yapmanız çok zor olur ben kuru mama ve kedi süt tozu ile beslemiştim ilk geldiği zamanlar.Kediniz daha çok küçük fazla zorlamayın gıda konusunda.

Bu mamalar çok çok yeterli ancak içinize sinmiyor ise kaşar veya beyaz peynir de verebilirsiniz.Bayıla bayıla yiyeceklerdir.

okncns

ben çok küçük yavru kedi ve köpekleri ev yapımı mamalarla besledim bir dönem.Yaşama şansı olmayanlara bile gayet iyi geliyor ve gelişimlerine destek oluyor .
Tarifi:
Bir su bardağının yarısından biraz fazla süt,
Bir su bardağının yarısından biraz fazla su,
yarım çay kaşığı şeker,
1 tatlı kaşığına yakın pirinç unu,
1 yumurtanın sarısı,
yarım çay kaşığından az zeytinyağı
mercimek tanesi kadar tereyağı
köpürene kadar karıştıra karıştıra pişirilir, ocaktan indikten sonra çok az parmağımızın ucuyla da tuz katıp oda sıcaklığında verilebilir. Eğer yavru kedi veya köpekte ishal başlarsa içerikteki yağı azaltıp sadece mercimek kadar tereyağı, yada sadece yarım çay kaşığından az zeytinyağı koyarak mamamızı hazırlayalım…
Yavru meleklerimize afiyet olsun:)❤

Smand

Benim oğlan ne bulursa yiyor allahtan. Süt işine girmedim o yüzden hiç :)

doglove777

bol bol süt verin