Dilinde Kabarcık Var

mylovepuppy

Arkadaşlar benim bi dişi kuşum var dilinde kabarcık çıkmış acaba bir hastalık mı bi de garip garip ses çıkartıyo bazen ıslık gibi bazen gıcırdamaya benziyo neden

4 CEVAP

tubanur

Dalga mı geçiyorsun? :D Kuş bu tabi ki ıslık çalacak, farklı sesleri taklit edecek.

*****Dilinde kabarcık olması ciddi bir sorun olabilir. En kısa zamanda veterinere götürmelisin.

mylovepuppy

ama konuşmuyo

bide şey var biz yayladayken kuş kaçmıştı kafes rüzgardan dollayı yere düşüp parçalndı aradan bi kaç hafta sonra yaylaya yağmur yağmıştı bizim kuşta olduğumuz mahalleye geri dönmüş komşularımızda bulmuşlar bakmışlar felan o yüzden dilinde kabarcık çıkmış olabilir mi?

tubanur

Kaçtığı için dilinde kabarcık oluşmaz. Kaçtığında başına bir şey gelmiştir o yüzden olmuştur. Ayrıca kuşunuz sorduğunuz diğer sorudan çıkardığım kadarıyla bir muhabbet kuşu. Bir kaç hafta dışarıda hayatta kalmayı başarmış olması mucizeden farksız bir şey. Muhabbetler uzun mesafe uçamaz. Odada 1-2 tur attıktan sonra bile yoruluyorlar. Kaçıp da köye geri dönmesi cidden mucize.
Mutlaka veterinere götürmek zorundasınız.

milodelisi

Rüzgar yediği ve güneş altına çok uzun süre kaldığı anda hastalanır. Kuşumu bu nedenle kaybettim. Yolunuzda acil veteriner gözüküyor.