Eğitim

Cmertkurt

Arkadaşlar köpeğime evde bakıyorum yalnız tek odada kalmasini istiyorum çünkü diğer odalara gidince işiyor tuvalet kumunu göremediği için. Kapıyı açık görünce direk gidiyor. Çikmamasi için napmaliyim

3 CEVAP

Esma0231

Benim köpeğimin mutfağa girmesi yasak. İlk önce hayır komutunu öğret kopegine sen eğer adım attığında hayır de ve elinle yavaşça odaya it. Zamanla alışıyor ve senin demen gerek kalmadan yapiyor.

Tuvalet eğitimini verin. Köpek tek odada bakılmamalı. Veyahut kafes eğitimi verip ihtiyaçları dışında onun yaşam alanında bırakın.

Denizdirikan

Tuvaletini ortaya biryere koy kenara koyarsan görmez ve kapıyı hep kapalı tut