Kedilerimi Bir Türlü Sahiplendiremiyorum, Son Çare Olarak Ne Yapmalıyım?

irremsultan

3 yavrumuz 2 aylık oldu. Fakat haftalardır bir türlü sahiplendiremedik. Halbuki hepsi de çok güzel çok oyuncu çok akıllı. Evimiz tek odalı ve anne kedi yavruları yaşadığı yerde istemiyor. Yavrulara çok sert davranıyor. Hem kendi mutsuz hem yavrular. Mama yemelerine müsaade etmiyor, yalnız da bırakamıyoruz. Yuvalandırmamız şart yoksa birbirlerine zarar vermelerinden korkuyoruz. Ne yapmalıyız ?

18 CEVAP

Öncelikle kedinizi kısırlaştırsaydınız keşke... Sokakta zaten telef olan binlerce yavru varken ev kedilerinin de doğurmasına izin verilmesini gerçekten anlamıyorum..

Sahiplendirme anlamında en iyi site "petarkadas.com", orada ilan açmayı deneyin bence.

irremsultan

Kedim gebe kaldığında 6 buçuk aylıktı. Kurtarılan güçsüz bir kedi olduğu için veterinerimiz biraz daha beklememizi önermişti. Bir anlık boşlukta kaçtı ve gebe kaldı. Yoksa tabii ki böyle bir şeye izin vermezdik.

petarkadas.com'da ilanımız var ve her gün güncelliyorum haftalardır. Yine de sahiplendiremedik. Annemiz huysuz olmasa ben evim küçük olsa da dördüne de bakacağım ama maalesef hırpalıyorlar birbirlerini. Yuvalandırmamız şart.

Siteminizde haklısınız ama elimizde olmadan durum böyle gelişti. Ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız.

tubanur

Sokağa atmayın da.. Mutlaka bulunur bir çaresi

İrem Hanım, fotoğraflar da çok etkiliyor yuva bulmalarını. Ne kadar şirin görünürlerse talep de o kadar fazla oluyor, maalesef ki böyle... :( Biraz photoshop yapalım fotoğraflara isterseniz, bir de öyle deneyelim, ne dersiniz? Dilerseniz size tlfumu verebilirim, fotoğrafları yollarsanız üzerlerinde oynarım biraz, bakarsınız etkisi olur.

irremsultan

Çok teşekkür ederim. Ben özellikle oynanmamış fotoğraflar paylaşıyorum, sonra gördüklerinde başka kedi gibi görünmesin diye ama sanırım dediğiniz gibi yapacağım artık. Daha fazla büyümeden sahiplendirmeliyim.
İlanlarımı paylaşarak destek olabilir misiniz?

FistikLar

UMARIM TÜM CANlARIMIZIN GUZEl YUVASI OlUR...

tubanur

Gözlerin parlak ve iri göründüğü, varsa profesyonel kamerayla çekilmiş fotoğraflar daha çok ilgi çekiyor.

Tarcinn

Facebook üzerinden de ilan verebilirsiniz.

ilanekle

Patilen
Kayıp köpek( yuva arayanlar bölümü)
Facebook ( kedi sahiplendirne platform ları)
Buralarada ilan vernenizi öneririm. Umarım sahip çıkar yavrucaklara.

irremsultan

Aslına bakarsanız Snapchat dahil bütün sosyal medya platformlarından deniyoruz sürekli. Sanırım bizim bebişler biraz şanssız. Fena endişe duyuyoruz. :(

irremsultan

iyi dilekleriniz için teşekkürler. Umuyorum ki yavrular çaresiz kalmayacak. :(

ramadanacz

kedilere makyaj yapın sonra şöyle kaliteli iki üç fotoğraf çekin albenisini arttırın yani :)

miamisi

sahibinden.com a koyduğum ilanlardan geri dönüş alıyorum daha cok. ya da bu sitede yayınlayabilirsiniz. ilan linki varsa bizde paylaşabiliriz. sevilecekleri ömürlük yuvaları olsun inşallah

ilanekle

Köpek olsa neyse yuva bulma ihtimali yüksek fakat o kadar çok yuva arayan kediler varki bu biraz zor... şöyle ilgi çeken güzel fotoğraflar çekin kamera olması şart değil telefon ilede çekilir.
Güzel kedi fotoğrafları çekmek

ebrarnur22

Neredeainiz