Kedi Parfümü Kullanan Var Mı?

Pamuk18

Merhaba.Kediler için parfümler var diye duymuştum.Ve biliyorsunuz kediler kokuyorlar.Bu yüzden kedime zarar vermeyecek bir parfüm arıyorum.Kullanan varsa söyleyebilir mi lütfen?Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

14 CEVAP

kayrae

@sediz
üzgünüm, sizinkisi bozuk çıkmış. fişiyle geri götürürseniz iade alırlar büyük ihtimalle.

ayrıca @gulatakan’a katılıyorum

Denizdirikan

Kokçak tabii onun kendi kokusu

Denizdirikan

Sakın birşey sıkma yoksa tüyleri dökülür kokusundan illakı kurtulcaksan 2 bir yıka

hakannr3527

Asla kullanmayın tavsiye etmem.

tugbagursoyy

nasıl ya benim kedim süt kokuyor resmen doğuştan parfümlü gibi kokusunu özlüyorum hayvanın sizin kediniz nasıl kokuyor :(

Tarcinn

Kokulu kuru şampuanlar var onlardan deneyebilirsiniz. Veterinerimize oğlumu traş için götürdüğümde kedi deodorantı kullanmamızı tavsiye etmişti. Nemli beze/havluya sıkıyorsunuz 5 fıss sonra siliyorsunuz ve üstüne de 2 fıss sıkıyorsunuz. Kendini yalamasını arttırması ve tüylerinin dökülmesinin önlenmesi için söylemişti. Kedi parfümü diyince bunu mu kastettiniz emin olamayınca yazmak istedim. Bende internetten satın aldım ama üşengeçliğimden dolayı kullanmadım :)

Tarcinn

Aa ama sizin kediniz daha çok küçükmüş, o zaman kullanmayın bunları. İlk defa kedi bakıyorsanız kendi kokusu değişik gelmiştir. Alışırsınız zamanla:)

Pamuk18

DenizDirikan Kendi kokusu olduğunu biliyorum ve daha küçük olduğu için yıkayamıyorum yoksa yıkardım zaten

Pamuk18

Cevaplar için teşekkür ederim :) :)

Denizdirikan

Özür dilerim yeni gördüm kedi dedorantı varmış ama yinede kullanma

BalliBadem

Kaç aylık bilmiyorum kedi bizimkide ilk geldiğinde kokuyordu baya 2.5 aylıktı geçen sene bu zamanlar yıkamıştık eviniz güzel yanıyorsa yıkanılabilir ama dikkat edin ben yazın yıkıyorum hem kokabiliyo hemde yazın alerji oluyorum asla kedi parfümü, kuru kedi şampuanı vs yani üstüne uygulanıp arındırılmayan şeyler kullanmayın kendini yalıyor ve yemiş oluyor o ürünü siz yemezsiniz dimi? Aynı şey

Sselin1

Kediler genel olarak kokmazlar. Kendilerini yalayarak temizlerler ama Bazi yavru kediler kedilerini iyi temizlemeyebilir. Büyüdükce bu durum düzelecektir. kedinizi almadan once temiz olmayan bir ortamda kaliyorsa oyuzden de kötü kokuyor olabilir. Cok nadir olarak kedinizi yikayabilirsiniz bir sorun olmaz. Ben genelde disaridan aldigim yavrulari 1-2 kere yikiyorum. Önemli olan sicak bir ortamda yikamak üşümemesini saglamak ve iyice kurutmak.

Sediz

Valla bende yeni yavru bir Scottish aldım ama o da kokuyor:( Sonuçta kucağıma geliyor.Kafamın üstünde v.s..Kokusu rahatsız ediyor.Kuru şampuan kullandım.o da güzel.Ama deodorantta aldım.Ama kullanırsam acaba kendini yalayarak temizlemesinde problem olur mu?

gulatakan

kediler kendini guzelce temizleyemedıgınde (popo kısmını) ya da hasta oldugunda kokarlar.
onun dısında kokan hıc kedım olmadı sımdıye kadar.bır de uzun tuylu bır kedım vardı temızlenemedıgı ıcın kokardı bazen.kedı sampuanlı bezle sılıp durulardım,tarayınca o da mis giibi olurdu.ki evde yasayan kedılerımde hıc gozlemlemedım koku.
bence sızde yumusak bır bezı sampuanlayın sılın kedınızı sonra aynı bezı durulayıp kedınızı sılın bı daha.yıkamak derısıne cok zarar verebılr bu sekılde yalnızca tuylerı temızlenmıs olcak hem de o kadar usuyup tedirgin olmucak