Kuşumu Kendime Nasıl Alıştırırım?

Denizdirikan

Kuşum geldiğinden beri benden uzak duruyor nasıl alıştırabilirim kendime?

8 CEVAP

hakannr3527

Katılıyorum

Denizdirikan

Yavruyken aldık ama öğle ısırmaya başladıki hayla ayıklanmış çekirdek yeriyoruz ama olmuyor

Gofretsla

merhabalar öncelikle yavru muhabbet kuşu almanızı tavsiye ederim yavruysa şanslısınız çünkü size alışması bu çağlarda daha kolay olacaktır. Elinizeçekirdek[ayıklanmış], muhabbet kuşu yemi, sarı darı sanırsam kırmızı yada kızıl darı diye bişeyde vardı... herhangi birini elinize alın kafesin kapağını yavaşça açıp ona gösterin ısırıyorsa bu acıya biraz katlanın bir süre sonra yemeye başlayacaktır kafesin yanına gidin ona hikaye anlatın sohbet ein kelime tekrarlayın korkutmayın günlük 16b saatlik uykusunu uyumasına izin verin çok gürültünün olmadığı ama insanın olduğu bir yere koyun kafesten çıkarın size alıştıktan sonra tabii... yavaş yavaş size alışacaktır eğer işe yaramazsa tekrar bana sorabilirsiniz bu arada söylemeyi unuttum muhabbet kuşu krakerleri var kafesin kapağını açıp onu uzatıp verebilirsiniz

Gofretsla

biliyormusun hiç bir muhabbet kuşunun ısırma alışkanlığı yoktur acaba evde birşey yaşandığı için yada anlış haraketler yapıp bilmeden onu korkuttuğunuz için ısırma huyu çıkmış olabilirmi ?

Denizdirikan

Olabilir evde 4 yaşında bir kardeşim var

Gofretsla

evet kardeşin siz yokken onu korkutuyor olabilir biliyorsun küçük çocuklar keşfe çok açıktır kardeşini gözlem altında tut birde fotoğraf yarışmasına katıldığındaki resmini gördüm kuşu öyle tutma elinde sıkma bu arada 4-5 aylıkken kafesten dışarı çıkar yoksa biryerlere çarpıp kendini yaralayabilir

Denizdirikan

Evet ama daha sonra hayvan çıldırıyor

Denizdirikan

Evet ama daha sonra hayvan çıldırıyor