Kopegim Tuvalet Egitimi

tontiskopek

evde her yere cisini yapiyor tuvalete nasil alistirmaliyim

2 CEVAP

izzy

Köpek hakkinda biraz bilgi verirseniz fikrimizi yazariz cinsi nedir kac aylik

ben sokaktan sahiplendiğim köpeğimi şu şekilde eğittim. 1,5 aylıkken almıştım köpeğimi. tabi ilk zamanlar eve alışması da onda heyecan yarattığı için nereyi buluyorsa oraya yaptı :) sonrasında halıları vs kaldırdım, evin her yerine gazete serdim. evin bazı kısımlarını ona ayırdım (kafes yöntemini hiç denemedim çok vahşice geliyor bana ya da bir odaya kilitlemedim onu) sonrasında özellikle yanında olduğum zamanlarda hep peşinde koştum, çişini serdiğim gazetelere yaptıysa aferin dedim ödüllendirdim. kesinlikle korkutmadım. zaten belli bir süre sonra bazı yerlere yaptığını farkettim. oralardaki gazeteleri bıraktım. he başka yere yapmışsa gözünün önünde sildim ve sirke ile temizledim zaten bir daha o kokuyu alınca yapmadı oralara :D şimdi daha bir ay geçmesine rağmen öğrendi. arada kaçırıyor tabi ama iki tane yeri var oralara yapıyor genel olarak :) sadece sabır ve hoşgörü gerekiyor.