Clicker Eğitimi?

fatmatina

Arkadaşlar Merhaba köpeğine veya kedisine clicker eğitimi veren var mı?püf noktaları nelerdir?uzun zamandır clicker eğitimi için araştırma yapıyorum ama bilindiği üzere clicker eğitimi daha çok köpekler üzerinde etkili olan ve kendini gösteren bir eğitimdir okuduğum yerlerde aynı eğitimin kedilere de uygulanabileceği yazıyor ben hem kedime bir şeyler öğretmek için hem de iletişimimiz güçlensin diye clicker eğitimine başlamak istiyorum bunun yaşı var mıdır püf noktası nedir size sormak istedim?

3 CEVAP

Bunun yaşı püf noktası ayrı bir eğitimi yoktur :) Oldukça basit bir işlem. Kedilerde de clicker kullanılabilir. Clicker komut verdikten sonra ödülden önce ses çıkaran bir alettir. Ödülden önce clicker kullanır ve ödülü verirseniz bir süre sonra o sese şartlanacaktır ve ödül kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Tamamen bu kadar :)

fatmatina

Evet okuduklarım da sizin anlattığınız şekildeydi ekstra herhangi bir şey yok o zaman:)teşekkür ederim cevabınız için.

fatmatina

Clicker eğitimi veren arkadaş yok mu:)