Labradorlar Kışın Üşür Mü ?

4 aylık labrador köpeğim var kışın bahçede üşümesinden korkuyorum

5 CEVAP

CnRSzR54

Köpekler merak etmeyin insan gibi üşümezler :)
Biz kıyamadığımızdan çekiniyor olabiliriz ama hiç bir şey olmaz.
Koyacağınız yeri daha uygun hale getirmeniz yeterli bence yağmurda karda dışarıda açıkta kalacak hali yok. Kulübeyi muhafaza altına alabilirsiniz ve ya yalıtım malzemeleri ile destek verebilirsiniz.

tubanur

Köpeğime bahçede bakıyorum ama bahçeyi ona göre dizayn ettik. İzmire zaten kar yağmıyor :) yağmurda ıslanmasın diye bir bölümün üstünü ve yan cephesini kapattık. Kulübeye girmiyor bile. Ama siz 4 aylık diyorsunuz. En azından 1 yaşına girene kadar evde bakmanız taraftarıyım.

Gofretsla

kışın husk[sibirya kurdu] bile bahçede bakılmamalı hele yavruysa kesin kış bitene dek ve soğukların iyice gittiğinden emin olduktan sonra köpeğini bahçeye koyabilirsin.... İYİ PATİLER

Huskyler bile kışın içerde mi bakılmalı :) Huskyler -10 derece sıcaklıkta kızak çekerken insanlar buzlu suyla yıkıyor sıcaklamasınlar diye. Labradorlar da karlarda son derece mutlu olurlar. Geceleri üşümesi söz konusu olabilir. Durumunuz varsa ısıtmalı kulübe yaptırabilirsiniz. Yoksa da üşümemesi için gerekli koşulları sağlarsanız sorun olmayacaktır.

Gofretsla

yavru kastetmiştim ama galiba yanlış yazmışım... pardon