Yavru Kedinin Gözlerini Nasil İyileştirebilirim?

Nbdemir

sokakta üç dört yavru kedi var. digerlerininde gozleri yara fakat bunun ki cok kotu. annesi emziriyo yaliyo fakat kör oldugu icin kardeslerinin saklandıgı yerlere giremiyor hep ortada kalip miyavlıyor. annesinden ayirip eve almak istemiyorum cunku cok kucuk ve hic bi besin annesinin sütü kadar iyi gelmez. sadece ek olarak besliyorum. gozune ne yapsam bilemiyorum cok kotu durumda bir bilgisi olan var mi iylestirmek icin ne yapabilirim?

10 CEVAP

Biz surekli cayla sildik arkdaslarin dedigi kremi kullandik annesinin yalamasina pek ixin vermezsen daha iyi olur daha cbuk iyilesr

princessusi

Mutlaka en yakın zamanda veterinere görünmeli durumu kötü. Bu çoğu sokak canlısının başına geliyor. En azından kuru bir pamuk diskine çay damlatıp gözüne pansuman yapsanız biraz dinlenecektir. Eğer imkanınız varsa geçici süreliğine evinizde sıcak sıcak yatırın. Her gün düzenli pansuman da biraz işe yarayacaktır. Gerçekten geçmiş olsun... İyi günler

winilu

Evde kendi imkanınızla damlayla merhemle çayla bakımı geçmiş bir enfeksiyon bu daha hafif durumlarda sizin yapabileceğiniz bir pansuman, lütfen zaman kaybetmeden veterinere götürün sokak kedisi olduğunu söylerseniz ayrıca yardımcı olurlar ve her belediyenin de veterineri vardır, kedi tedavileri insanlarınki kadar külfetli değildir ama aklınızda bulunsun yinede. annesinden ayırmak istememeniz çok güzel ama bu gibi hasta yavruları iyileşmezse anneleride bırakır sağlıklı olanlara sütü yetsin diye yani anneden ayırmak bu durumda daha doğru gibi geliyor

mhtpyldz

Bence kesinlikle veterinere gorunmeli durumu ciddi gozukuyor :( ama terramcyn merhem damla belki bi umut imkaniniz varsa lutfen goturun :(

Gofretsla

sokakta bulduğum kedide bnun gibiydi veteriner ameliyat etti evet teramcyn sür birde çay a pamuk bandır kedinin gözlerine sür iyi patiiler....

elifersoy

Sokak kedilerinin bir çoğu bu şekilde gözlerinden enfeksiyon kapabiliyor ya da gözleri patlayabiliyor ne yazık ki. Çayla pansuman yapmak için biraz geç, çayı anca gözlerini dinlendirmesi için; varsa ağrısını almak için, çapaklarını temizlemek için kullanabilirsin. Bir veterinere götürmende fayda var, çok maaliyetli değil. Umarım en yakın zamanda iyileşir bu ufaklık :(

feverkhan

Çapak için normal de enfeksiyon için mutlaka veterinere görünmeli.

serfedmrbs

Ciddi gibi baya hemöde veteriner tek çözüm iyiolur inşallah

Nbdemir

veterinere götürdüm. veteriner biraz yarayi temizleyip gozunu acti. bir tane antibiyotik bir tane vitamin surup verdi. damla ve teramisin verdi. fakat annelerinin elinden alamiyorum. hic bos birakmiyor artık. evde iki yasinda kedim var kedime bulasir diye eve alamiyorum bu yavruyuda. birde bu yavruyla cok ugrasirsam annesi bir daha bakmaz birakir diye korkuyorum. bilemiyorum kendiliginden iyileşir mi ki acaba annesi yaladıkca acılır diyolar.

Gofretsla

kedilerin tükürüklerinde iyileştirici özellik vardır. fakat annesinden ayrı tutmalısın annesi yalarsa hem yavru iyileşmez hemde anne ilacı yalayarak kendine zarar verir eczaneden küçük bir biberon ve bebekler için yada hayvanlar için süt tozu al veterinerde de bulabilirsin ara sıra yaş mama vererek bağışıklığını kazandır kuru mama alıp sıcak suda 15 dakika bekleyip ver biliyorum annesinden ayrı tutmak pek iyi değil fakat bu ikisinin sağlığı için bence o kediyi başka odaya al mutlaka evinde kedi taşıma kabı vardır onun içine polar tarzı birşey ser kediyide oraya koy senin kedin o yaralı diy kendini lider zanneder tıslar ve tırmalar en iyisi böyle yap pansuman yaptıktan sonra sokağa koyömak hiç bir işe yaramaz yine mikrop kapar size güveniyorum o kediyi kurtarabilirsiniz İYİ PATİCİKLER:(