Acil Lütfen Cevaplarmısınız

Serem

Merhaba arkadaşlar

Benim iki buçuk aylık kardeşim var birde Scottish Fold erkek kedim var kedimin aşıları tam. Kardeşim olduğu için kedime bahçede bakıyorum ama ilgi gösteriyorum kedime tabi. Kardeşim emekleme döneminde kedimi evde beslesem kardeşime birşey olur mu ?

18 CEVAP

winilu

aşıları ve parazitleri tamsa hiç bir şey olmaz :) tırnaklarını kesin düzenli istemeden tutunmak amaçlı zarar vermesin düşük bir ihtimal ama alışma sürecinde başka bir sıkıntı yaşamazsınız :) ayrıca emekleme dönemini beklemenizede gerek yok diye düşünüyorum havalar soğuyor

Tarcinn

Bahçede Nasıl bakıyorsunuz anlamadım. Dikkat edin lütfen köpekleri bile çalıyorlar bahçeden, kedinizi de almasınlar :( dediğiniz gibi alıştıra alıştıra yaklaştırın kardeşinize. Aynı odada olduğu zamanlar gözetiminiz altında olsun. Bir sorun çıkmaz inşaallah. Kediniz çocuklara Nasıl davranıyordu önceden gözlemleyebilme şansınız oldu mu? Kaçıyor mu, tırmalıyor mu vs tarzında :)

nildogcat

Eğer kedinizin öncede çocuklara karşı bir negatif hareketi olmadıysa problem olmaz onu da geçtim senin kardeşine beslediğin duyguları anlar ve onunda çocuk olduğunu anlar düzenli tırnak kestirin kedinize.Bence hiçbirşey olmaz.Fakat bazı kediler var mesela benim kedim çok kıskanç ve çocukları hiç sevmiyor yani karakteriyle ilgili aslında.

winilu

Kardeşinize ne olabilir diye korkuyor? hastalıksa eğer aşıları tam bir kediden hiç bir şekilde hastalık bulaşmaz, zarar verebilir diye korkuyorsa eğer kedilerin hisleri çok kuvvetlidir ona zarar gelmicek hiç bir canlıya zarar vermez ama tabi doğaları gereği tırmalama güdüleri vardır tırnaklarını sık sık kesin ve tırmalama tahtasına alıştırın başka da bir korkusu olmamalı, internetten bebeklerle kediler videoları izlettirin, ayrıca evcil hayvanla büyüyen bebekler daha mutlu vicdanlı insanlar olur, örnek vereyim kendimden size, benim kedim 7 yaşında 1 yaşındayken eve gelen 3 cocuk canını yakarak sevmek istediler o günden sonra kedim cocuk sesi duyduğu zaman hemen saklanıyor onlarda korkar yani :) evineze gelen kötü niyetli insanlarıda ayırt edebilirsiniz ki kediler o tür insanların yanına asla çıkmaz ve saklanırlar buda dipnot olsun :) umarım anneniz havalar soğumadan ikna olur ...

winilu

annenizi bana yönlendirin :D anneniz onları dinlememeye devam etsin aynı şeyi tekrar edip durucam ama aşıları tam bir kedinin tüyleri hiç bir şekilde zararlı değildir ayrıca sizin saçınız kaşınız yada babanızın sakalı kollarındaki kılları hiç dökülmüyor mu onlar ne kadar zarar verebilirse aşısı tam bir kedininki de o kadar zararlıdır.

Serem

Valla operasyona bugünden itibaren başlıyorum :D

Serem

Evet. Geriye annemi ikna etmek kalıyor çünkü kardeşimi annemler çok seviyor ve birşey olur diye korkuyor. İnternete okudum gönderdim herkes bakıyor evinde çocuk kedi. Her yere sordum birşey olmaz diyorlar herkes şimdi yazdıklarımı anneme okutucam inşallah işe yarar :) Alışma sürecinde birşey olacağını sanmıyorum annem hamile olmadığını bilmezken benim kedim hissetmiş kardeşimi ama ben tedbir alıcam ilk iki gün kardeşimin küçük kalan kıyafetlerini kedime koklatacam.

Serem

Bahçemiz kapalı kimse çalamıyor. Bekçide var bahçenin orda oyüzden bahçeye koyduk

Serem

Geçen hafta kiracımız gelmişti kızıyla kedimi sevmişti yani birşey yapmıyor çocuklara ama eve yabancı birisi geldimi bir yerlere saklanıyor. Ben annemi ikna edemedim ya :( sizce Nasıl ikna edebilirim :( :( kardeşime halan birşey olcak diye korkuyor :(

Serem

Kıl sorununda korkuyor. Dışarda kedi sevdiğimi görenler anneme diyor yok kıları çok zararlı bilmem ne annem onları dinlemedi. Kedimi aldığımda bile öyle diyenler oldu ben sevdiğim için kedimi annem kaç kere vermekten vazgeçti. Kedim zarar vermez çocuklara ondan annem emin. Ben annemi ikna ederim merak etmeyin kedimi almayı bile düşünmesken 1 haftada aldırdım bunada ikna olur. Zaten annem veterinerimize soracak. Eyer işe yaramasa Nasıl ikna edebilirim bir fikriniz var mı ?

Serem

Kuru mama yediğinde ağzı kokar diyor sonra bütün ev kokacak diyor. İnternete Beaphar Kediler için Ağız Kokusu Önleyici Tablet Ödülü diye birşey buldum bu işe yararmı ağızı kokmasın diye fiyatı 8.50 tl alsam işe yararmı ağız kokusunu gideririmi. Hiç böyle birşey kullanmadım ondan soruyorum ona göre alıcam

winilu

merhaba yine ben :D evet kedilerin ağızları kokabilir de bütün ev niye kokuyor ki, kim dedi bunu ilk kez duyuyorum

Serem

Valla annem diyor. Nasıl ikna edicem bilmiyorum. Veterinere birşey soracak sorarkende onuda sormasını söylerim inşallah kokmaz der veteriner :(

winilu

valla öyle bişey hiç yaşamadık duymadımda veterinerinde diceni sanmıyorum

Serem

Valla bana yardım edin ya neler yapabilirim. Annem ikna olursa size söylerim :))