Evde Yapılabilecek Mama

nildogcat

5 aylık bir kedim var.Kuru mamayla besleniyor.Biz evde de onun yiyebileceği onun için bir mama yapmak istiyoruz fakat yeni ishalden çıktığı için açıkçası yine ishal yapmak istemiyoruz.Önerebileceğiz evde yapılan mama var mı yavru kedi için,ishal yapmayan?

3 CEVAP

kubraykin

benim kedim de yaklaşık 5 aylık bende kuru mamayla besliyorum ama bazen yağsız tuzsuz pirinci yoğurtla karıştırıp veriyorum hafta da bir yumurta haşlayıp veriyorum severek yiyor :)

nildogcat

Çok teşekkürler:)

Lynda

*Tavuk ya da tavuk cigerini yag kullanmadan kavurarak verebilirsin.Istersen kavurunca bir bardak kadar su ekleyerek biraz daha pisirerek verebilirsin.Çorba gibi olur,suyundan da içer.
*Yumurta haslayarak verebilirsin.Kayısı kıvamında olsun.Beyazının tam pistiginden emin ol.

  • Sulu yoğurt
    *Yağsız tuzsuz lor peyniri
    Bütün yiyeceklerinin oda sıcaklığında olmasına dikkat et.Dolaptan çıkarir çıkarmaz verme.Hasta olur.