Kedim Kardeşini Tanımıyor

melcim11

1 yasinda iki kardes kedi sahibiyim. Birbirlerini cok sevip surekli birlikte uyuyup birbirlerini temizlerlerdi ta ki bi tanesi oyun oynarkerken balkondan dusene kadar. Baslarda kan kokusu boyunlugu alcilari gibi faktorlerden korktugunu dusundum diger kedimin ancak iyilesmis olmasina ragmen hala tanimiyo hatta her gordugu yerde tislayip dovmeye calisiyo.. Yarali olan kedim yaklasmaya calisiyo ozlemis belli ki ama digeri asla izin vermiyo o kovunca yarali olan bi kosede agliyo.. Bilgisi olan varsa lutfen yardim etsin eski hallerini cok ozledim..

12 CEVAP

Lynda

Veteriber degilim ama Gözlemlediğim kadarıyla sağlıksız olanlara karşı böyle bir tutum sergiliyorlar.Doğada Güçlü olan hayatta kalır , bundan yola çıkarak zayıf olanı dışlıyorlar. Bende iki kardeş sahibiyim , yolda bulduğum tek gözü yaralı ve kapalı kediyi ilk başta tanımaya çalıştılar,sorun yoktu. Gözünü kokladiktan sonra tislamaya başladılar ve halen ondan uzak duruyorlar.
Zamanla düzelirler diye düşünüyorum.

Lynda

Kediniz tamamen iyileşti mi? Bakıma devam ediyor musunuz?

melcim11

Cok tesekkur ederim ilginiz icin umarim sizde de hersey yoluna girer zamanla

winilu

merhaba bizimde bir çok kardeş kedimiz var büyükleri kısırlaştırmaya götürdüğümüzde ki bu sadece 2 yada 3 saat sürdü yani en fazla bu kadar ayrı kaldılar döndügümüzde ise gelenlere yabancıymış gibi davrandılar operasyonda üzerlerine bulaşan kokudan diye tahmin ettik koku tamamen gidince bir sorun kalmadı ama eski halleri de çok kalmıyor hatta bir kedimizi yıkamak zorunda kalmıştık yıkanınca bile kokusu değiştiği için zorluk yaşadık ikisinide aynı kokuya ulaştırmaya çalışın derim:) kediler çok nazlı :) arada sizde kaynarsınız ama geçici bir süreç olur ve yeniden cabuk kaynaşırlar umarım ..

winilu

denemekten zarar gelmez, tabi yıkama şartlarına uygun salar bilirsiniz aşı öncesi sonrası yıkanmazlar tedaviden hemen sonrada yıkanmaz 1 ay kadar geçmesi gerekir. çabuklaştırmak istemeniz çok doğal :) ciddi kavga etmiyorlarsa yaralıcak kadar bi kaç gün zaman tanıyın derim ondan sonra yıkarsınız daha önce yıkadınızmı ?

melcim11

Yok hayir yikamadim patisi tam anlamiyla iyilesmedi zaten eski gucunu toplayana kadar idare etmeye calisicaz artik.. O kovaliyo yarali olan yatagin altina saklaniyo en azindan dogalari geregi bunun da bi cozumu var :/ Baktim olmuyo yikamayi denicem son care.. İlginiz icin cok tesekkur ederim

serfedmrbs

Arada böyle yapıyorlar zaten ama genede pek bilgim yok

Anonymus552223

Neden bu kadar çok kedi dusuyor cok uzuluyorum yaa... anneyi kisirlastirdigimda yavru kedi annesini tanimamaisti ama sinra yine alistilar

sarmanbirkedi

Emir kedime üzüldüm keşke biraz SORUMLULUK sahibi olsaydın ve cama ve balkona tel taktirsaydin. Benim kedim düşmuyorsa bu kader değil benim sorumlu davranıp onlem almam sayesindedir

melcim11

Tamamen iyilesti yalnizca bi patisi biraz topalliyor o kadar..

melcim11

Peki ikisini de yikayip kokularina reset atsam ise yarar mi dersiniz ?

Emir1616

Gençler aynisi benim kedimde de oldu napicam ben ikitane 8aylik
Van kedisi var bitanesi 6 kattan duştu hiçbirşey olmamiş kediye veterinere goturduk ine serum felan hepsini yapti simdide kolunda hergun serum verilmesi icin plastik bisey var sarmişlar hergun serum vericeklermis bir gunde veterinerde kaldi eve getirdik bi baktim evdeki kedim hasta olan kedime hirlayim tisliyor bazen biraksam pati atacak
Hasta olan kedim ise uzerinde veterinerin kokusu duruyor napabilirim ben