1 Aylık Kedim Var, Durmadan Bizi Isırmaya Çalışıyor, Bunu Nasıl Önleyebilirim?

demet34

Birde bazen benden çok korkuyor kaçıyor bazen ise kucağımdan inmiyor bazen bildiğin saldırıyor, şimdi küçük olduğu için pek bir şey olmuyor ama böyle giderse büyüyünce ne yapıcam ben :(

7 CEVAP

winilu

canınız yanınca bunu yüksek sesle belirtin ayyy diye mesela, ısırmaya değil oynamaya çalışıyor normal şartlarda yavrular anneden 3 ay önce ayırmamak lazımdır oda bu aylarda kardeşleriyle oynacak ken sizinle oynuyor ve kediler böyle oynuyor malesef :) ani hareketlerden korkabilirler sizinle alakalı bir durum yok o daha bir bebek :) ( kedim nina 3 doğum yaptı toplamda 2, 4, 4 =10 bebek baktık hepsinde olan bir durum birde bebek tırnakları yetişkin kedilere göre daha keskindir, sabırlı olun geçici bir durum bu :)

vat63

bunu kediye ifade ettiğiniz de sizin acı çektiğinizi anlayacak ve sizi bi daha üzmicektir.

vat63

vchbmhönjatcjjjjjjjjjr kjekrgksdnlkf jrelkwaşejrpo43otgjort ıettgpewor owrtlgrjg tşjlwkr jtrlşrkgj tkrjsşltpeorıpo3wuıtp54uıtjklfjgkldsjgorıpğow4ıtopı5p23ı4ptu3j3kfjldskjfoı4 o4ı5toı23otjv5lkrejlkfjlsşkdjalkjewlejglkrjdlkjevşwelkt lkwşj lkr kj lkejlktj kjlj lkejreqowjkl 43oı543şlkrf ekotuelşwjrşwjekrf erlkjoqıurpeoj4oı3ufşjwlrkf34wurfp

catiecat

altıncı aya kadar kedilerde bu doğal bir durum. elinizi ısırmaya çalıştığı zaman yüksek bir sesle hayır diyin ve ondan elinizi çekin. sizden korkmasının sebebi ise büyük ihtimalle sizi yabancı bulmasıdır, iki-üç güne kalmadan sizi benimser.

Serem

O daha Bebek normal sizi ısırması. Bebekler hep oyun oynarlar. Benim 11 aylık erkek kedim var heryerim şuanda çizik içinde :D ısırmasını istemiyorsanız Ah deyin bir süre sonra bunu anliycaktır yine ısıracak ama arkasından yaliycaktır benim oğlum hep öyle yapar :D

Kaanarya

Bence de o daha bebek benim yavru kedilerim de eşofmanımı ve terliğimi ısırmayı çok seviyor.Birde korktuğu için pençelerini çıkarıyor ve pençeleri kıyafetine battığı için inemiyor olabilir belkide senin kucağın ona çok rahat geliyor olabilir.

milodelisi

Bizde yavruken sahiplendik hep bir oyuncuydu. Onu yorucak oyuncak veya tırmanma tahtaları alırsanız azalacaktır :)