Daha Önce Evcil Hayvanızla Yolculuk Yaptınız Mı?

catiecat

İki aylık dişi kedim ie beraber kıbrısa gitmek istiyoruz. fakat bu konu hakkında endişelerim var, havaalanında kediye el koyma gibi bir duru oluyor mu veya kedi uçakta rahatsız oluyor mu?

1 CEVAP

tugbagursoyy

öncelikle havayolu şirketiyle görüşmeniz gerek. örneğin atlasjet yurtiçi uçuşlarda uçakta başka pet yoksa ve kedinin sağlık raporu varsa kabinde uçuş yapabiliyor. Yani iyice araştırmanız gerek. Gerekli izinler alınırsa havaalanı müdürü gelsin kedinize el koyamaz hukuki prosedür var. Siz gidiceğiniz şirketle konuşun bunu. 2 aylık bir kediyle 2 gün önce arkadaşım yolculuk yaptı istanbul-adana arası. kalkış iniş sırasında korkabilir seslerden.