Sokakta Kedi Yavrusu Var Mahallede Nasıl Bakmaliyim

kopekhayrani

Sokağımızda doğuran anne kedi var 1 yavrucagi sahiplenicem hicbi fikrim yok nası beslicem DİE yardımcı olmanızı bekliyorum...

1 CEVAP

Gofretsla

merhabalar öncelikle çok iyi kalitede bir mama almalısınız [acana , orijen ,hills gibi ama lütfen proplan almayın] petshoplarda açık olarak satılıyor zaten.. [yavru kedi mamasını yiyemezse rondodan gecirip verebilirsin yada suyun içinde bekletip kaşıkla ezip verebilirsin] tuzsuz ve yağsız peynir verebilirsin eğer çok küçük ise eczaneden yada marketten bir bebek maması karışımı yada süt tozu gibi bir şey alıp hazırlayım biberonla besleyebilirsin 8]sakın sucuk sosis salam verme] çünkü parazit aşıları olmamaış bir kediye o ürünlerden vermek hiç sağlıklı değildir rttabi önce eve getirmeden güvenebileceğin yada yakınındaki bir veterinere götürmelisin sağlık kontrolünden geçtikten sonra ereken ilaçlara vce aşılara başlar zaten düzenli olarak kontrol ettirmeyi unutma İYİ PATİLER.....