Kedim 5 Haftalık, Süt Tozu Aldım Bugün Ama İçmiyor Tadını Sevmedi Galiba Ne Yapabilirim Sizce?

demet34

Ağzını kapatıyor karnı aç olduğu halde yemiyor halen sütü sevdirmenin yolu var mı bildiğiniz?

7 CEVAP

tugbagursoyy

hayır sütle beslenmesi gerek 2 aya kadar gelişim için. korkuyor olabilir kediler huzursuz olduğu yerde açlıktan ölüyor olsa da yemek yemezler güvenli sessiz sıcak bir ortamda vermeyi deneyin eğer hala sıkıntı varsa veterinere danışın derim acilen kesinlikle kuru mama vermeyin 5 haftalık kediye

tugbagursoyy

süt tozu dediğimiz bebek kediler için içine su karıştırılınca anne sütüne benzeyen özel bir toz öyle bilmeden atıp tutmayın komik çünkü :D 5 haftalık kedi yaş mama yememeli bilmeyen atıp tutmasın boş boş

tugbagursoyy

hahahhahahaha :D dur büyük harflerle yazıyım belki anlarsın. YAVRU KEDİLER İÇİN ÖZEL FORMÜLİZE EDİLMİŞ ANNE SÜTÜNE BENZER YAPIDA OLAN ANNESİNİ KAYBEDEN YAVRU KEDİLERE VERİLMESE GEREKEN SÜT TOZUNDAN BAHSEDİYORUZ. iyi günler :)

Kardi

Şöyle söyliyim size, kediler 45 günlük olduktan sonra kuru mama ve anne sütü yiyip içmelilerdir. Anne sütü bir zamandan sonra yetmiyor. Takviye olarak kuru mamaya geciyorlar. Sizin yapacagınız tek sey mamayı sıcak suyla ıslatıp ezin ve ona verin. Süt takviyesinide kaba koyup verin. Kediler inat hayvanlardır. Birinci gün yemez ikinci gün yemez üçüngü gün gidip yer. Dediğimi yapin olumlu sonuçlar çıkacak.

Selenecem

En iyisi royal canin baby cat mama onu temin ederseniz çok güzel yiyecektir bende de 2 tane kedim var british shorthair ve scotish fold bende öyle besledim ilk günden çok severek yediler denemenizi tavsiye ederim.

winilu

süt tozu nedir yaa bebek o , ki süt kediler için iyi bir besin değil bir de toz diyorsunuz, eczaneden yeni doğan maması alın, yada yaş mama bebekler için, annesinden yeni ayrıldıysa annesini de istiyor olabilir. tabaktan içebiliyorsa başında beklemeyin yanına bırakın baya yakınına ki bulabilsin,

winilu

komik olan nedir anlamadım, burda bir candan ve onun sağlığından bahsediliyorsa ki bu birde üstüne bebek ise süt tozu ne kadar sağlıklı bir besindir bir araştırın, kendi bebeğiniz olsa sütünüz yetmese süt tozuylamı besliceksiniz çocuğunuzu yoksa yeni doğan mamasımı alıcaksınız, evet 5 haftalık bir yavru kendi kendine beslenmeye başlamısı için yeterli bir süre ki onlar için yapılmış özel mamalar, hiç bir veterinerin süt tozu önerdiğini ne gördüm ne duydum, öneren veteriner de varsa hayvan sevgisini ve sağlığını ikinci planda tutan tüccardan öte gitmez. ayrıca kimse burda boş boş konuşmuyor atıp da tutmuyor herkes kendi tecrübesini paylaşıp birbirine yardımcı olmaya calışıyor uslubunuza biraz daha dikkat edin.