Olur Mu Acaba?

Merhaba petlebi ailesi. Benim 3.5 aylik bir oluşum var yanına onun yanında dişi kedi almak istiyorum onun yaşlarında ama dogurmalarini istemiyorum ne zaman kisirlastirabilirim 3.5 4 aylık kedi hamile kalır mi

2 CEVAP

feverkhan

Şöyle ki henüz kızgınlığı yaşamadan kısırlaştırmakta fayda var. Bu da erkek kedi için 6-7.aya denk gelmektedir. Dişilerde biraz daha önce yapılabilir. Şu sıralar 3,5-4 aylıkken sorun olacağını sanmıyorum ama.

feverkhan

Bir de şunu öğrendim ki kediler kısırlaştırıldıktan sonra hormonal dengelerine uyum sağlayacak mamalar yemelilermiş. Şuradan bir örnek de atmış olayım