Sokakta Bir Kedi Buldum Nasil Bakabilirim

Sedasda

Sokakta kedi buldum ama 1 aylik bile degildi. Eve almak istedim ama pireliydi. Bakmak istiyorum evde . ama maddi olarak ic ve dis parazitlerini asilarini yaptiramam. Ogrenciyim malum. Yakinlarda hayvan hastanesi var oraya gitsem ucretsiz yaparlarmi . sizce nereye gitmeliyim lutfen yardim edin.

9 CEVAP

Queeninannesi

Ücretsiz yapıcaklarını sanmıyorum. Ama iç dış parazit i sende yapabilirsin pet shoptan alıp hem daha ucuza gelir zaten çok kolay ikiside damla şeklinde oluyo iğne değil ama aşılarına bişey diyemiycem :(

a_nurr

pire kısmını halledebilirseniz yavru olduğu için hemen size alışacaktır uyum sağlayacaktır eve

winilu

veterinere göre daha uygundur hastane ama bağlı olduğunuz belediyenin veterineri varsa ücretsiz yapıyorlar belediyede

Kardi

Devlet sokak kedilerine yardım ediyor efendim ücretsiz yapiyor aşılarını

patkam

evinizin eğer balkonu varsa orda bakın dicem ama:/

dollfacepersian

Belediyenin ücretsiz yapması gerekiyor sokak hayvanlarına. Maddi durumunuz kaliteli mamaya,kuma yetemeyecek durumdaysa sahiplendirmeniz en doğrusu olur ve 2-3 aylık olana kadar cat milk ile beslemeniz gerekiyor.

Meldaozen

Bende daha geçen ay minik bir yavru aldım. Sizinki gibi pireliydi hemen yıkadım ve dışparazit ilacı uyguladım. Ardından iç parazit ilacına başladım. İç ve dış parazit ortalama 40 liraya yakın tuttu. Ama internetten dış parazit ilacı alıp kendiniz uygulayabilirsiniz sadece ensesine damlatmanız yeterli olacaktır. Kedi çok küçükse yarım paket kullanın. İç paraziti de daha sonra yaptırmanızda büyük fayda var

ozgesahinn

Bende öğrenciyim böyle bir durumla karşılaştım sizi anlıyorum. Benim tercihim sahiplenmekten yana oldu iyi de bakabiliyorum sadece araştırmanız gerekiyor bir süre.Beslemek istiyorsanız da en kaliteli mama aylık size 50 tlye patlar içeriği de çok mükemmel acana veya orijen alırsınız 2,5 kilo iki ay yeter ilerde. Şimdi küçük zaten çok daha uyguna yaşına uygun mamalar alabilirsinz evde çorba yapabilirsiniz. İlla da en mükemmel mamayı almak zorunda değilsiniz orta sınıf mamalar da var siz sahiplenmk istedikten sonra bu sorun olmaz korkmayın

ozgesahinn

Lütfen kendiniz iç veya dış parazit uygulaması yapmayın ilk kedinizse ve bilmiyorsanız özellikle. Hayvan acı çekişerek ölebiliyor buna değmez. Belediyenizin veterinerine gidin orda ücretsiz olarak zaten yaparlar sokak kedisi sonuçta para isteyemezler