5 Aylık Köpeğim İshal

Alynacpn

Yaklaşık 5 aylık Golden Retriever cinsi köpeğim ishal oldu. İştahı gayet yerinde, her zamanki gibi yiyor. Uyumayı zaten çok sever ama halsizlik var üstünde belli. Mama olarak Refleks Puppy yediriyorum daha hiçbir sıkıntısını görmedim şimdiye kadar. Ek gıda olarak sürekli vermesem de arada bir veriyorum mesela dün kemik verdim kırıp yiyemedi de daha çok oyuncak gibi kullanıyor. Arada bir kemik veriyorum genelde. İshali yavaş yavaş başlamadı aniden oldu. Daha önce ishali için veterinerimiz Flagy şurup vermişti onu kullandım bugün de. Daha önce de ishal olmuştu ama bu daha sıvı. Evde yapabileceğim birşey var mı sizce? Çok üzülüyorum onu öyle gördükçe.

1 CEVAP

yiyeceğinde değişiklik yapmadım diyorsunuz, oyuncak, plastik poşet gibi yabancı bir madde yemiş olabilir siz farkında olmadan. iç parazit tedavisini zamanında yaptırıyor musunuz? Kanlı ishal olmadığı sürece korkulacak bir şey olduğunu sanmam. Ama ishal tehlikeli tabii, veterinere götürmekte fayda var derim. Köpeğin dışkısının siyaha yakın koyu renkli olması da tehlikeli, mukus varsa tehlikeli. İshalde çok fazla su kaybediyorlar bol bol su içmesi lazım, su kabının temiz olması lazım. hafif ishalse, bol su ile haşlanmış beyaz pirinci sulu lapa halinde ılık-soğuk olarak köpeğinize verebilirsiniz. ama tabi benim tavsiyem köpeğinizin neden ishal olduğunu kesin olarak bilmiyorsanız, asla kulaktan duyma önerilerle doğal tedavi yöntemlerini ya da ilaçları kullanmayınız. :) Bunlar nacizhane başıma gelip de paylaştıklarım.