Köpeğim Garip Davranıyor Nedeni Nedir ?

Köpeğim 5.5 aylık ve bu aralar çok garip davranıyor.Hiç denecek kadar az yemek yiyor ve bol su içiyor.Bana saldırmaya ve sözümü dinlememeye başladı.Başta kuduz belirtileri diye düşündüm fakat 2 aylık iken kuduz aşısını yaptırmıştım.Sizce nedeni nedir ? Çok korkuyorum.

3 CEVAP

gokceyigit

o bir bebek yaramazlık yapıyor olmasın

sizden veyahut dışardan şımarıklık kapmış olabilir :) ben köpeğimi 5 günlüğüne arkadaşıma bırakmak zorunda kalmıştım huyları değişmişti, resmen şımarmıştı, hiç sesini duymadığım köpek havlamaya başlamıştı iki üç gün uğraştım vazgeçirmek için ki daha 2 aylıkken kaptı bu huyları. ama geçer sizinki de, bebek olduğunu unutmayın siz nasıl eğitirseniz öyle gider.

dollfacepersian

Şimdi herşeyi ergenliğe bağlayan biri gibi görüneceğim ama bana ergenliğe giriyor gibi geldi bana. Hormonlar iştahsızlık yapabilir ve sizi dinlememesi bizde de olan "ben artık büyüdüm ,bana istediklerini yaptıramazlar" düşüncesi yüzünden olabilir.Kral köpek ailesinin bir videosunda bundan bahsedilmişti. Köpek yavruluk döneminde sakin ve itaatkar ergenlik döneminde tam tersine dönebileceğinden bahsedilmişti