Kedi Piresi

kedilikizzz

Arkadaşlar merhaba. Arkadaşım bugün scottish kedi aldı. Kedide 2 gün önce dış parazit yapılmasına rağmen bugün eve getirdiğimizde pireli olduğunu farkettik. Bende sevdim kucağıma aldım hep. Eve gittiğimde kendi kedime bu pireler benim aracılığımla geçer mi? Vücudumdan kıyafetlerimden taşınır mı ? Teşekkürler

3 CEVAP

rnt

Merhaba. Çoğu parazit aşısı artık pirelere karşı bağışıklık kazandı gibi bir durum var. Evcil hayvan varken pireler size geçmez. Damlalar genel olarak 48 saat içinde pireleri yavaşlatarak öldürür. Pire tarağı ile ölü olan pireleri toplayabilirsiniz.

burtex

buna benzer bi şey bende yaşamıştım 1 2 hafta kadar bekledim sonra veteriner tevsiyesiyle biraz daha güçlü bir damla yaptım sorun çözüldü pireleri üzerimizde taşıma olayının pek tahmin etmesem de çok düşük ihtimal bile olsa olabilir

kedilikizzz

Çok teşekkürler arkadaşlar bende ger ihtimale karşı götürdüm dış parazitini yeniledim zaten vakti gelmek üzereymiş. :) sağolun.